29 травня
Завантажити ще

Синоптик: Водохреща відсвяткуємо без морозів – йде тепло

Синоптик: Водохреща відсвяткуємо без морозів – йде тепло
Фото: Alain Audet із сайту Pixabay

Морози на сході закінчуються

Ця зима вражає українців температурними рекордами. Після досить довгого теплого періоду часом виникають тривожні думки - а чи не піднесе нам незабаром погода сюрприз у вигляді хрещенських морозів під -20 градусів?

Як запевнила KP.UA синоптик Українського гідрометцентру Наталія Птуха, на свято (Хрещення православних відзначається 19 січня) не очікується мінусової температури ніде, крім сходу країни, але й там мінус буде невеликим. Тож прорубувати лід на водоймах, щоб нирнути, не доведеться.

- Такої криги ніде не буде. На сході країни мороз ще зберігатиметься протягом усього цього періоду, але не такий уже сильний, - зазначає Наталія Птуха. - Сильний мороз на сході буде 11 січня вночі, потім - в межах двох-трьох градусів, а вдень можуть бути плюсові температури.

11 січня вночі у східних областях очікується 10-17 градусів морозу. Вдень – від двох до семи морозу. У п'ятницю, 13 січня, нічна температура становитиме 4-9 градусів морозу.

Така погода, за словами Наталії Птухи, пояснюється антициклоном, який зараз перебуває над територією Росії – його периферія впливає на погоду на сході України. Цим пояснюється і відсутність опадів. А сильний вітер, який нині вирує у багатьох областях, бо Україна перебуває між двома полями атмосферного тиску – низького та високого.

– Потім поступово антициклон відступатиме далі, стане більш хмарно, час від часу можуть бути опади, – зазначає Наталя Птуха.

Загалом на території України 11 та 12 січня вночі очікується 4-10 градусів морозу, а вдень – від нуля до мінус шести.

Біля нуля

З 13 січня вночі термометр показуватиме до семи градусів нижче за нуль, а вдень триматиметься біля позначки нуль.

– Тепло буде на півдні – +1-+5, у Криму до +10, – продовжує синоптик Наталія Птуха. – Загалом зараз на території України зберігається тенденція до підвищення позначок температури, але найближчі кілька днів все-таки будуть ще морозними. Наприклад, в Одеській та західних областях уночі очікується від 3 градусів тепла до 3 градусів морозу, а вдень – 1-6 градусів тепла.

Чи вдарять після такої "весни" в розпал традиційно холодного сезону сильні морози? Такої ймовірності синоптики не виключають, але, імовірніше, сильний мінус стане лише епізодом і надовго не затримається. Враховуючи глобальне потепління, яке найяскравіше, за словами синоптиків, відображається на нашому регіоні у вигляді нестабільної погоди, похолодання ще будуть, та сильно дошкулити вони не встигнуть.