Завантажити ще

Народний синоптик: Середина зими буде теплою та дощовою

Народний синоптик: Середина зими буде теплою та дощовою
Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Через відключення електрики погода стала однією з найбільш хвилюючих тем для українців. Немає світла - отже, немає води та опалення. Якщо два місяці зими, що залишилися, будуть морозними - то будуть непереливки.

Народний синоптик із Волині Володимир Деркач обнадіює – серйозних морозів у січні чекати не варто. Загалом місяць буде теплим – як для цієї пори року. Але треба бути обережним на дорогах та тротуарах – днями зачастять дощі, а ночами буде мінус, спочатку – невеликий.

Володимир Деркач. Скрин відео volyn.com.ua

Володимир Деркач. Скрин відео volyn.com.ua

– Перші дні після Нового року будуть надзвичайно теплими, як для зими, та без опадів, – ділиться з kp.ua синоптик Володимир Деркач. – Але вже із середини першої декади січня опади підуть майже щодня.

Це означає, що на нас чекає мокре та безсніжне православне Різдво. Сніговиків ліпити в січні не буде з чого.

А ось чого буде удосталь – так це ожеледиця після дощів. На Різдво, за словами синоптика, температура поповзе вниз – вночі майже завжди буде мороз, хоч і невеликий. Вдень очікуються плюсові показники термометра або близько нуля.

Після 10 січня на Україну чекає ще більше опадів. Дощ та сніг лише іноді перериватимуться на день, максимум – на два. І знову – похолодання. Спочатку – невелике, але вже під кінець другої декади, за словами синоптика, прийдуть сильніші морози. Вони затримаються на два-три дні.

- Остання декада січня буде з досить частими змінами погоди: спочатку два-три дні похолодання, потім щось схоже на коротку відлигу, - зазначає Володимир Деркач. – Далі температура знову почне знижуватись.

Не варто лякатися – сильних морозів, за словами синоптика, у січні не чекаємо. Але опади стануть повсякденністю, хоч вони будуть досить слабкими.

На замітку

Володимир Деркач – народний синоптик із Волині, який складає прогнози погоди близько 20 років. Він використовує стару народну методику, у якій для визначення погоди наступного року враховуються погодні дані у період від католицького до православного Різдва. Кожен із цих 12 днів відповідає за певний місяць наступного року. Раніше цю методику використав інший народний синоптик, теж із Волині, Володимир Лис.