4 червня
Завантажити ще

У Китаї знайшли новий вид креветки віком 518 мільйонів років

У Китаї знайшли новий вид креветки віком 518 мільйонів років
Фото: iugs-geoheritage.org

В Китаї палеонтологи виявили новий вид викопної креветки, виявленої в провінції Юньнань. Як передає Сіньхуа, вік  ново виявленого виду - 518 млн років.

Згідно з даними Нанкінського інституту геології та палеонтології Академії наук Китаю (NIGPAS), новий вид називається Innovatiocaris maotianshanensis. Раніше був відомий як аномалокаріс, що означає аномальна креветка.

Скам'янілості нового виду креветок були зібрані з ранньокембрійської фауни осадового родовища Ченцзян у горах Маотяньшань. Вони дуже схожі на вже відомого радіодонта: мають обтічний тулуб з парними лопатями і зябровими клапанами для плавання й дихання, пару колючих клешень та пару великих складних очей на голові, а також радіальні ротові частини під головою.

Особливістю Innovatiocaris maotianshanensis є пара особливо подовжених хвостових вилок, а морфологічні деталі його передніх пазурів відрізняються від таких в Anomalocaris.

Дослідники також провели еволюційний аналіз роду, який показав, що він дуже близький до еволюційної відправної точки Anomalocaris. За даними вчених, нове відкриття також дає важливі підказки для розуміння еволюції та екології ранніх артроподів у ранньокембрійський період.

Новини по темі: Китай палеонтологія