Завантажити ще

ISW: Пригожин намагається перекласти відповідальність за невдачі «Вагнера» у Бахмуті

ISW: Пригожин намагається перекласти відповідальність за невдачі «Вагнера» у Бахмуті
Фото: ТАСС

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин спробував виправдатись  за відсутність прогресу його найманців у Бахмуті, підтвердивши, що сили окупантів досягли свого максимуму в спробах захопити місто. Про це йде мова у новому зведенні аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів,  в інтерв'ю російським пропагандистам 31 грудня "кухар Путіна" заявив, що наступальна операція є дуже виснажливою, тому що кожен будинок там - "фортеця".

- Пригожин заявив, що українці мають оборонні рубежі кожні 10 метрів і що російські війська повинні розчищати будівлю за будівлею . Це важливий перелом для Пригожина, і він вперше представив сили "Вагнера" в Бахмуті як такі, що фактично не досягли успіху. Раніше Пригожин у жовтні 2022 року заявляв, що ПВК "Вагнера" ​​в районі Бахмута просувається на 100-200 метрів на добу, - наголосили експерти.

Аналітики допустили, що Пригожин почав інформаційну кампанію, аби звинуватити у провалах Міноборони РФ чи російську промислову базу та зняти із себе відповідальність за нездатність захопити Бахмут.

Про те, що наступ на Бахмут очолює  «Вагнер», напередодні казав голова української військової розвідки Кирило Буданов.  Він наголосив, що Росія «зараз повністю зайшла в глухий кут», зазнавши дуже значних втрат.