20 травня
Завантажити ще

На Тернопільщині за феєрверки погрожують вручати повістки

На Тернопільщині за феєрверки погрожують вручати повістки
Фото: facebook.com/rostyslaw.bortnyk

Вже вісім років феєрверки у новорічну ніч вважають моветоном – веселитися з салютами під час війни, коли гучні звуки та грюкіт лякають мешканців, не рекомендується. У різних містах, наприклад, у Києві, салюти та петарди забороняли, їх знімають із продажу інтернет-магазини, але все одно залишаються ті, хто не уявлляє Новий рік без яскравого шоу.

У місті Бережани Тернопільської області таких попередили: запустите салют – після видовищного шоу одразу відправитесь до армії.

– У нас діє заборона на продаж та використання феєрверків, – написав на своїй сторінці у фейсбуці мер Бережан Ростислав Бортник. – Тому навіть не думайте запалювати на Новий рік, різдвяні свята, день народження чи весілля феєрверк, салют, петарди чи інші піротехнічні засоби. Обіцяю – покарання буде жорстким.

Скріншот сторінки Ростислава Бортника у Фейсбук. https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226113814904088&set=a.2639246192614

Скріншот сторінки Ростислава Бортника у Фейсбук. https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226113814904088&set=a.2639246192614

Мешканці прийняли фейсбучну раду мера зі схваленням – підтримали її. Мало кого зацікавило, якою статтею кримінального чи цивільного кодексу мають намір керуватися у разі виявлення неслухняних громадян. До речі, відповідати за затримання порушників, за словами мера, буде місцева тероборона, поліція та представники військкомату.

- Хочеш запускати салюти? Ми допоможемо тобі і дамо повістку до ЗСУ! – продовжує Ростислав Бортник. – Навіть якщо ти дівчина чи пенсіонер! Ну, і ще квитанцію на оплату солідного штрафу, розмір якого дорівнює зарплаті військових.

Салюти, на думку мера Бережан, на території і громади, і всієї країни можна запускати лише військовим.

Новини по темі: Заборона салют Тернопіль