22 червня
Завантажити ще

Rozetka зняла з продажу феєрверки та іншу піротехніку

Rozetka зняла з продажу феєрверки та іншу піротехніку

Найбільший український онлайн рітейлер Rozetka виключив з асортименту феєрверки, петарди та іншу піротехніку. Про це повідомляє прес-служба компанії.

– Заборонити продаж піротехніки в Україні просто необхідно. Її використання під час війни неприпустимо, адже навіть грім спричиняє паніку у людей, що вже говорити про вибухи салютів, схожі на вибухи бомб. Ми закликаємо наших колег серед українських ритейлерів та інших компаній якнайшвидше долучатися до ініціативи, - заявив співзасновник Rozetka Владислав Чечеткін,

Українські активісти ще до початку повномасштабного вторгнення Росії виступили з ініціативою заборонити продаж феєрверків та іншої піротехніки.

- Насамперед, заборона піротехніки має убезпечити українських солдатів, а також ветеранів та переселенців із посттравматичним синдромом. Крім того, вона допоможе захистити довкілля та тварин, а також тих, хто запускає феєрверки від травмування, - каже засновник всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals Олександр Тодорчук.

Раніше на розгляд Ради було внесено законопроект, який дозволяє використовувати піротехніку лише для потреб ЗСУ, Національної поліції та аварійно-рятувальних служб. Виняток становить сценічна піротехніка Т1 та Т2, а також феєрверки F1 з низьким рівнем небезпеки та низьким рівнем шуму. Також документ забороняє продаж та передачу подібної піротехніки особам молодше 16 років.