7 червня
Завантажити ще

OCCRP назвав Пригожина "людиною року" у номінації "організована злочинність та корупція"

OCCRP назвав Пригожина
Фото: ТАСС

Російський олігарх та засновник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин визнаний Міжнародним Центром з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP)  "людиною року-2022" у номінації "організована злочинність та корупція". Про це повідомляється на сайті OCCRP.

- Брудні гроші, первісне насильство, цинізм і безкарність навіть перед обличчям російського закону - всі похідні корупції, що схвалюється державою, об'єднуються в його постаті. Саме тому - поки його найманці сіють смерть в черговому українському місті - експертне журі OCCRP присудило Пригожину звання "корупціонер-2022", - пояснили у Центрі.

У центрі наголосили, що ПВК Вагнера (або "Група Вагнера") є російською приватною військовою кампанією. Це «воєнізована організація, яку підтримують Збройні сили РФ, яку було створено після російського вторгнення в Україну 2014 року».

-  Її бійці брали участь в окупації Криму та кровопролитних битвах на сході країни. Точно невідомо, яку роль Пригожин зіграв у формуванні угруповання.За однією версією, його залучили як покровителя і спонсора "Вагнера" військові командири, натомість надавши йому вигідні контракти в оборонній сфері. За іншою - її висловив сам Пригожин після того, як роками заперечував причетність до ПВК, - він її й заснував, - йдеться у матеріалі.

OCCRP надає це звання щорічно з 2012-го. Так, у 2014-му, після початку військової агресії проти України та окупації частини територій нашої країни, переможцем у даній номінації став президент РФ Володимир Путін. А минулого року перше місце дісталося самопроголошеному президенту Білорусі Олександру Лукашенку.

Кандидатів висувають читачі, журналісти та редактори OCCRP та партнерських організацій, а також члени журі.

Новини по темі: звання ПВК Вагнер