Завантажити ще

Китай побив черговий рекорд по ковіду - влада посилила обмежувальні заходи

Китай побив черговий рекорд по ковіду - влада посилила обмежувальні заходи
Фото: REUTERS/Aly Song/File Photo

У Китаї знову побито рекорд нових випадків захворювання на коронавірус. Незважаючи на всі зусилля китайської влади стримати пандемію і офіційну політику "нуль випадків ковіда", що проводиться, у середу кількість заражень у Китаї побила всі рекорди.

37 мільйонів за день

Як повідомляє агентство Bloomberg, лише за один день захворіло 37 млн людей. За даними ВВС, це абсолютний рекорд і навіть більше, ніж під час попереднього піку в квітні поточного року. У КНР щодня реєструють мільйон заражень коронавірусом.

Наразі про спалахи захворюваності повідомляє влада 31 провінції, на території яких знаходиться і кілька величезних мегаполісів. Серед них і столичний Пекін (понад 22 млн жителів), і Гуанчжоу - великий торговий центр на півдні країни (18,5 млн), і кілька інших.

У великому районі Пекіна Чаоян закрилася більшість компаній, робота яких не є життєво необхідною. В інших частинах столиці тимчасово перестали функціонувати заклади індустрії послуг та розваг, а людям наполегливо рекомендують працювати з дому (що у Китаї практично рівнозначне офіційному розпорядженню влади). У місті Гуанчжоу, у центральній частині країни, з п'ятниці, 23 грудня, набрав чинності частковий локдаун, під який потрапляють близько 6 мільйонів людей.

Згідно з моделями, розробленими лондонським дослідницьким інститутом Airfinity, у Китаї очікуються піки зараження коронавірусом у січні та березні, щоденна кількість нових заражень може досягти відповідно 3,7 та 4,2 мільйона.

Політика "нуль випадків ковіда" зіграла злий жарт

Все це відбувається незважаючи на масове тестування, часткові локдауни і обов'язковий карантин не тільки для самих хворих, але й для людей, що контактували з ними. У Китаї обмежувальні заходи продовжували діяти увесь час, доки влада багатьох інших країн потроху повертала життя у звичне русло - з урахуванням ризиків, пов'язаних з вірусом.

Влада країни змушена знову посилити обмежувальні заходи: у великих містах відновлюються часткові локдауни й масове тестування. Голова КНР Сі Цзіньпін пояснює необхідність суворих коронавірусних заходів тим, що країна має захистити своє населення, значну частину якого становлять люди похилого віку.

Рівень вакцинації у Китаї значно нижчий, ніж в інших розвинених країнах, і лише половина людей віком від 80 років отримали хоча б першу дозу протиковідної вакцини.

Політика, що проводиться в Китаї, - "нуль випадків ковіда" - сильно вдарила по економіці країни і життю простих людей, спровокувавши вкрай нетипові в умовах авторитарного режиму епізодичні спалахи невдоволення, включаючи акції протесту на найбільшому у світі заводі з виробництва "айфонів" у Гуанчжоу.

Економічне зростання країни сповільнюється. У другому кварталі цього року китайський ВВП скоротився на 2,6% (порівняно з першим). У зв'язку з цим Міжнародний валютний фонд закликав країну переглянути свої погляди на політику "нуль випадків ковіда" та розширити програму вакцинації.

Світова преса

Japan Times:

- Китай раптово відмовився від стратегії "нульового поширення" Covid, на якій Сі Цзіньпін зробив ставку на свою репутацію. Тепер країна зіткнулася з сплеском інфекцій, і Сі змусив чиновників щосили намагатися впоратися з безладом та невизначеністю.

Уряд поспішає схвалити вакцини та отримати західні ліки після того, як відмовився від них. Чиновники, що тривалий час були зосереджені на усуненні випадків, нині щосили намагаються зібрати ресурси для подолання спалаху інфекцій.

BBC:

– За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), лікарні по всій країні заповнюються на тлі нової хвилі інфекцій. У соціальних мережах з'явилися відеоролики, де видно переповнені лікарні. Важко підтвердити, наскільки серйозна ситуація порівняно з нормальною, оскільки Китай суворо контролює інформацію, яка надходить із країни.

BBC Пекіна повідомила про довгі черги біля поліклінік та високий попит на ліки від лихоманки в аптеках. По всій країні створюються тимчасові медичні центри разом із відділеннями інтенсивної терапії.

CNN:

- Високопосадовець, який відповідає за реагування Китаю на Covid, заявив, що країна зіткнулася з «новим етапом та місією» у боротьбі з пандемією. У заявах на високому рівні припускають, що Китай згинається під тиском політики, яка стає дедалі руйнівнішою, оскільки він щосили намагається протистояти високозаразним варіантам.

Станом на сьогодні тисячі об'єктів по всьому Китаю залишаються під обмеженнями через їхню класифікацію як «високий ризик». Система охорони здоров'я може бути перевантажена, якщо вірус вільно поширюватиметься в країні з населенням 1,4 мільярда осіб. Нещодавні коментарі офіційних осіб щодо коронавірусу є «не ознакою того, що Китай готовий перейти до життя без Covid, а ознакою того, що вірус вийшов з-під контролю і що уряд не може повернутися до середовища без Covid».