Завантажити ще

Корпоративи під час війни: замість свята – гроші на ЗСУ, а з подарунків – ліхтарі

Корпоративи під час війни: замість свята – гроші на ЗСУ, а з подарунків – ліхтарі
Фото: УНIАН

Корпоративні святкування Нового року сьогодні не на часі. Але компанії все ж таки прагнуть підтримати дух колективізму, влаштовуючи або онлайн-заходи, або обмежуючись врученням подарунків, а то й сертифікатів від директора із запрошенням на свято після перемоги. Про те, як українські фірми відзначатимуть цей Новий рік і як виживають сьогодні організатори свят, kp.ua поговорила з івент-агентствами Києва, Харкова, Дніпра та Одеси.

Наші клієнти дарують співробітникам пауербанки та ліхтарі

- Торік у нас було близько 20 заходів напередодні Нового року, цього року – жодного, – пояснюють ситуацію у київській івент-агенції DIAMOND. - До нас надійшла пара запитів на організацію заходів від двох компаній, але вирішили обмежитись локальним святкуванням. Причому це буде не стільки святкування, скільки бізнес-захід без програми, який організують самотужки. Був ще один запит на те, щоби привітати діток, провести якісь ігри з дітками – і все. Думаю, заходів вже не буде.

В агентстві кажуть, що відсутність замовлень цього року, звісно, очікувана. Які сьогодні свята? Люди не знають, на які гроші купити їжу, всі сидять без світла. Сьогодні витрачатися на святкові заходи нераціонально, нелогічно і неправильно, адже на такі речі йдуть пристойні бюджети.

- Іноді нам дзвонять підрядники та артисти, нагадують про себе, але навіть наші постійні клієнти, які до нас зверталися та проводили мінімум по 2 корпоративи на рік, цього року від будь-яких заходів відмовилися.

Багато компаній вирішили обмежитися актуальними на сьогоднішній день презентами – передали співробітникам пауербанки та ліхтарі. Такі подарунки сьогодення. І без жодних святкувань, навіть скромних.

70 відсотків наших заходів пройдуть у режимі онлайн

Незважаючи на війну, є компанії, які відзначатимуть Новий рік.

- На відміну від минулого року, нинішні корпоративи пройдуть стримано, без помпезної шоу-програми, - розповідають у столичному Prime Event. - Але якісь заходи все одно будуть: компаніям важливо підтримувати своїх співробітників, а людям відчувати, що вони не самотні.

В агентстві наголошують - звичайно, на таких зустрічах не буде гучної веселої музики, феєрверки заборонені в Україні вже декілька років... Заплановані заходи відбудуться за мінімальною програмою. Може бути ведучий, якийсь музичний супровід, без нього працювати не можна, проте все обійдеться без шоу-програми та особливих веселощів.

Деякі компанії, як і раніше, планують зустрічати Новий рік у ресторанах, однак таких зовсім небагато. Хтось проведе стримані івенти, які розраховані на невелику групу людей, в офісах своїх фірм.

Понад 70% заходів у нас пройдуть у режимі онлайн. Деякі розраховані на 100+ учасників. Такий формат став популярним після карантину 2020 року.

Ведучі проводять ігри, інтерактиви, квізи, квести - лише без реквізиту. Такі івенти більше спрямовані на взаємодію співробітників у команді. Компаніям важливо їх проводити: слід підтримувати свій колектив. Онлайн-заходи роблять не так для святкування – випили-потанцювали-розійшлися – скільки для об'єднання команди.

Навіть коли немає світла та інтернету, у нашій студії все працює: ми проводимо онлайн безперебійно. Звичайно, якщо у когось з учасників не буде електрики, він, звичайно, не зможе до нас приєднатися або залишить захід раніше - є такий момент, на жаль. Однак у деяких компаніях є офіси, які працюють на своїх генераторах та «старлінках», а хтось робить "безперебійник" удома.

Харків. Showtime: Ми перейшли на волонтерку

У харківському агентстві Showtime, де до війни займалися не лише організацією свят, а й тим, що з ними пов'язано, кажуть, якісь клієнти дзвонять, але часу на замовлення немає – компанія зайнялася волонтерською діяльністю.

– Хтось організовує приватні свята, але ми займаємося волонтеркою – возили продукти та медицину спершу Харковом, потім їздили на деокуповані території, а нещодавно були у Херсоні. Ви зателефонували на цей телефон, і я взяв слухавку тільки тому, що в цей момент виявився поряд. Він лежить тут, і я не беру його. Ні з ким не спілкуємося на замовлення, хоча якісь виклики були, - пояснює співробітник Showtime.

Стандартні заходи сьогодні проводять вкрай рідко. І то найчастіше вони для дітей.

- Ми спілкуємося з іншими івенторами та знаємо, що деякі компанії святкують Новий рік. Таких фірм зовсім небагато, і переважно вони влаштовують корпоративи. Більшість із них проходять у форматі онлайн. Найчастіше такі івенти влаштовують ай-ті компанії, які виїхали кудись на захід України.

Якщо інші івенти щось і організовують, то лише зі своїми постійними клієнтами. Але ми, звісно, сподіваємося, що після війни повернемось до організації свят.

Замість святкування компанії надішлють гроші ЗСУ

У Дніпрі багато великих компаній ухвалили рішення не витрачати вільні кошти на корпоративи, а відправити їх на допомогу ЗСУ, кажуть у дніпровському івент-агентстві Starevents Group.

- Щодо замовлень на свята, звернення бувають, але, як правило, це дні народження. Більшість наших клієнтів вирішили або не відзначати Новий рік, або святкувати його у вузькому колі.

Ми здебільшого займаємось великими корпоративними заходами, проте головні наші замовники цього року ніяк не святкуватимуть. Замовлень немає. У ковідний рік, звісно, була нормальна робота, незважаючи на обмеження. Цього року стоять інші цілі та завдання.

Зосередилися на  дитячих святах

- Історія цього року може бути дуже схожою на карантин, коли до останнього моменту люди тягли. Тоді замовляли заходи за день-два до свята: орієнтувалися щодо ситуації. Можливо, цього року історія повториться, але поки що у нас немає затверджених замовлень та заходів, - нарікають в одеській Gebbana Evebt Group. - Кінець грудня завжди був найактивнішим у плані підготовки та закупівель, але цього року взагалі нічого.

В агентстві поки що зосередилися на дитячих святах.

- Організації зараз взагалі жодної. Є лише найменші бюджети чи благодійні запити. Оскільки ми не лише івент-агентство, а й декоратори, нас запрошують на благодійні заходи для дітей напередодні Нового року – десь вітрину треба оформити, десь ялинку вбрати. Від фірм запитів немає.

Поки що було кілька ранків. Влаштовували для дітей переселенців свято до Дня святого Миколая: до нас зверталася благодійна організація. І запити були далекі від організації свята - просто встановити фотозону. Діти мали і фотографа, і програму, але організацією вони займалися самі, а нас залучили як декораторів. Чи будуть далі ранки - сказати складно.

В івент-агентстві кажуть, що з постійних клієнтів поки що ніхто не з'являвся. Багато хто, з ким вони працювали, поїхали за кордон.

- Є й ті, хто залишився – вони святкували Новий рік завжди, хоч би що трапилося. Але цього року вони мовчать. Цього року – жодного запиту. Але, можливо, вони ще будуть, – сподіваються у Gebbana Evebt Group.