Завантажити ще

Україна отримає ще понад 10 тисяч терміналів Starlink

Україна отримає ще понад 10 тисяч терміналів Starlink
Фото: universemagazine.com

Україна отримає ще понад 10 тисяч терміналів супутникового зв'язку Starlink. Як розповів віцепрем'єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю Bloomberg, поставка передбачена угодою з американською корпорацією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска. Пристрої будуть відправлені до України найближчими місяцями.

- SpaceX і Ілон Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам... Маск запевнив нас, що і надалі буде підтримувати Україну. Коли у нас були відключення електроенергії, я в той день написав йому повідомлення, і він миттєво відреагував і вже зробив певні кроки. Він розуміє ситуацію, - розповів Федоров.

Він повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Україна вже отримала близько 22 тисяч антен Starlink з початку Хоча контракту ще немає, уряди кількох країн ЄС готові розділити оплату, сказав він, відмовившись публічно назвати їх. За словами Федорова, на сьогодні вирішені всі фінансові питання, але навесні Україні необхідно буде знайти додаткове фінансування.

Згідно плану дій уряду у країні розгорнуто тисячі «пунктів незламності», де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.

- Ми готові місяць прожити без електрики, аби був хоча б мобільний зв'язок та смс-повідомлення… Щодо інтернету, то у нас є багато Starlink, але головне, що ми отримали згоду на ще одну партію, яка буде використана для стабілізації зв'язку на випадок критичних ситуацій, - сказав Федоров.

За останніми даними, в Україні організовано роботу 5 474 “пунктів незламності”, відкриваються також “пункти незламності відповідального бізнесу”. Загалом в Україні їх планується відкрити 15 тисяч.