Завантажити ще

Правозахисниця Олександра Матвійчук привезла до України першу Нобелівську премію

Правозахисниця Олександра Матвійчук привезла до України першу Нобелівську премію
Фото: Суспільне / Дар'я Кінша

Правозахисниця Олександра Матвійчук повернулася до України після церемонії вручення Нобелівської премії миру. Про це повідомили Укрзалізниця, Суспільне та акторка Римма Зюбіна.

- Після Оскара, кришталевого мікрофона Євробачення та Вифлеємського вогню ще й Нобелівську медаль довезли. Слава Україні! Дякуємо Олександрі Матвійчук! - повідомили в телеграм-каналі Укрзалізниці вранці у неділю.

Олександра Матвійчук показала зустрічаючим та журналістам золоту медаль з зображенням Альфреда Нобеля. 

- Усі ці нагороди і відзнаки, у тому числі Нобелівська премія миру - це для України. Для того, щоб у нас були нові можливості, які ми використаємо, щоб перестали гинути люди на фронті, щоб перестали гинути люди на окупованих територіях, щоб перестали гинути люди у тилу, - сказала глава "Центру громадянських свобод".

Матвійчук також розповіла, що на зустрічах під час церемонії вручення Нобелівських премій 2022 року говорила про те, що Україні потрібні сучасна зброя, справедливість, міжнародний трибунал та нова міжнародна система миру і безпеки.

Нобелівські премії за 2022 рік вручили в Осло 10 грудня. 7 жовтня Нобелівську премію миру отримали правозахисники з України, Білорусі та Росії, а саме “Центр громадянських свобод”, голова центру «Весна» Алесь Беляцький і організація "Меморіал". Для незалежної України це перша в історії Нобелівська премія.