8 червня
Завантажити ще

Крапка у скандалі: Дорж Бату працював з підрядником NASA, але декілька років тому

Крапка у скандалі: Дорж Бату працював з підрядником NASA, але декілька років тому
Фото: msmb.org.ua

Український письменник Дорж Бату працював з підрядником NASA, але наразі не пов'язаний з Американським космічним агентством. Про це в NASA розповіли на запит BBC News Україна.

- Андрій Васильєв (справжнє ім’я Доржа Бату. - Авт.) працював з підрядником NASA у 2013-2016-х роках, але наразі не пов'язаний з агентством. Його погляди не відображають офіційні погляди NASA або уряду Сполучених штатів, - йдеться у відповіді речниці агентства Шеріл Уорнер.

7 грудня один з лідерів партії "Демократична сокира" Віктор Трегубов написав у фейсбуці, що Дорж Бату не є оператором корекції траєкторії в Управлінні з аеронавтики та дослідження космічного простору США. Дорж Бату відповів, що ніколи не був держслужбовцем і працює на умовах контракту на приватні компанії, які виконують замовлення державних органів. 

"Видавництво Старого Лева" заявило про припинення співпраці з ним. За п’ять років видавництво видало п’ять книг Бату: "Франческа. Повелителька траєкторій", "Франческа. Володарка офіцерського жетона", "Моцарт 2.0", "Таємниця старого Лами" і "Коко 2.0". Сам письменник через декілька днів після скандалу видалив майже всі свої пости і фото з соцмереж та поставив чорну аватарку.

Новини по темі: скандал НАСА Письменники