Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Львівське видавництво заступилося за свого автора Доржа Бату, якого звинуватили у вигаданій автобіографії

Львівське видавництво заступилося за свого автора Доржа Бату, якого звинуватили у вигаданій автобіографії
Фото: facebook.com/dorjebatuu

“Видавництво Старого Лева” прокоментувало звинувачення на адресу автора їх книжок, письменника Доржа Бату (Андрія Васильєва). У львівському видавництві заявили, що не мають фактів, які змусили б сумніватися у правдивості слів письменника.

- Друзі, зараз спільнота активно обговорює біографію Доржа Бату, автора книг про Франческу, Моцарта, Коко та ін… «Видавництво Старого Лева» наразі не має фактів, які змусили б сумніватися у словах Доржа, - йдеться у фейсбуці видавництва.

У видавництві сказали, що вважають неприпустимими обман та маніпуляції та вірять, що їх автори не вдаються до подібних речей. “Бездоказові публічні звинувачення” назвали “неприпустимими та жахливими”, бо вони “здатні руйнувати людські життя”.

Сам Дорж Бату назвав пост ексголовного редактора сайту «Петро і Мазепа» Віктора Трегубова “відвертою маячнею”. Він заявив, що в США працює на приватні компанії, які не розголошують інформацію про своїх штатних працівників. Про випадок з вигаданим інтерв'ю Олексія Навального він “не раз говорив публічно”, а також описав у книжці «Франческа. Повелителька траєкторій». Реальних імен прототипів своїх літературних персонажів Дорж Бату не розкриває.

- Я не буду продовжувати обговорення цієї теми в соцмережах і перейду до консультацій про перенесення обговорення в юридичну площину, - підкреслив письменник.

7 грудня співзасновник партії “Демократична Сокира” Віктор Трегубов написав у фейсбуці, що Андрій Васильєв, що називає себе Доржем Бату, ніколи не працював в НАСА і в космічній галузі загалом, а також не був дотичним до Національної гвардії США. Полковник Уескот, Франческа та інші герої його книг - вигадані персонажі. Також він згадав, як Васильєв вигадав інтерв’ю з Олексієм Навальним для “Голосу Америки” у 2012 році. 

Згідно з біографією Андрія Васильєва на сайті “Видавництва Старого Лева”, він народився та виріс в Бурятії. За освітою історик-сходознавець. Одружився з американською дизайнеркою українського походження Яриною Жук і 2002 року переїхав жити до України. Працював телевізійним журналістом на каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «Голосу Америки» та «ТСН». У 2013 році покинув журналістику і став працювати у авіакосмічній галузі. 

Новини по темі: Письменники звинувачення