Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Управління розвідки: Росія використовує отримані від України ракети як приманку для ППО

Управління розвідки: Росія використовує отримані від України ракети як приманку для ППО
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Під час масованих обстрілів РФ використовує крилаті ракети Х-55 українського виробництва, які було передано в рамках Будапештського меморандуму. Про це повідомив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю The New York Times.

Він пояснив, що  останнім часом розвідники після обстрілів виявляють дозвукові крилаті ракети Х-55, які були виготовлені у 1970-х роках для несення ядерної боєголовки. При цьому боєголовка вилучена, а баласт доданий, щоб замаскувати факт того, що вона не несе корисного навантаження.

За даними розвідників, вищезгадані ракети були виготовлені на українському збройовому заводі. За словами Скібіцького, ракети, найімовірніше,  були частиною зброї, яку Україна передала Росії ще у 1990-х роках в рамках міжнародної угоди, спрямованої на забезпечення суверенітету та територіальної цілісності країни.

- Під час обстрілу Росія використовує українські ракети як приманку, аби змусити Україну застосувати проти них ППО під час обстрілу. Спочатку запускається ракета Х-55, ми реагуємо на неї. Це як хибна ціль, - пояснив Скібіцький.

Після спрацювання ППО російські бомбардувальники запускають більш сучасні ракети з руйнівними боєголовками.

Україна в рамках Будапештського меморандуму відмовилась від свого ядерного арсеналу -  третього за величиною у світі на той час. Зброю вона передала Росії в обмін на гарантії безпеки.  РФ отримала від нашої країни балістичні ракети, стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95. Наразі з цих бомбардувальників РФ застосовує  проти нас ракети Х-55.  

Повномасштабне вторгнення РФ до України почалося 292 доби назад.  Починаючи з жовтня РФ вісім раз масовано обстрілювала українські енергоносії.