Завантажити ще

Львівські лікарі врятували дитину з рідкісною патологією: видалили пухлину розміром із голову

Львівські лікарі врятували дитину з рідкісною патологією: видалили пухлину розміром із голову
Фото: facebook.com/1tmolviv

Львівські лікарі врятували немовля, у якого ще до народження діагностували рідкісну пухлину куприка – тератому розміром із голову дитини. Така патологія виникає в одного із 35 тисяч дітей. Про це розповідають у Першому медоб'єднанні Львова.

За словами лікарів, такі пухлини найчастіше діагностують саме у новонароджених. У цьому конкретному випадку новоутворення розташовувалося поруч із сідницями малюка.

- Утворення зростало разом із дитиною і перетискало внутрішні органи ще у лоні матері. Операцію здійснили хірурги Дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова. Олежик - так звати малюка - народився з 8-сантиметровим утворенням в ділянці куприка. За його вагою 3,200 кг більш як пів кілограма важила крижово-куприкова тератома, - зазначають лікарі.

Мама хлопчика, 24-річна львів'янка Марта, дізналася про вроджену та нещодавно несумісну з життям патологію у дитини будучи на 32-му тижні вагітності. Жінка одразу звернулася до лікарів. Медики стежили за її станом і готувалися провести операцію, як дитина тільки-но з'явиться на світ. Олежик потрапив на операційний стіл уже на п'яту добу життя.

- Тератома третього типу - найскладнішого для видалення - частково розташовувалась також у черевній порожнині хлопчика. Пухлина щільно прилягала до тазових органів дитини, прямої кишки та фіксуючих м'язових комплексів, - розповідають у Першому медоб'єднанні.

Щоб пряма кишка у хлопчика функціонувала повноцінно, хірурги "ювелірно" видалили новоутворення. При цьому їм удалося частково зберегти м'язові тканини.

Після операції новонароджений Олежик важив 2,5 кілограма. Наразі малюк почувається добре, кажуть лікарі. Його життю нічого не загрожує.

Новини по темі: Медицина Діти операція