9 червня
Завантажити ще

Японський приватний стартап вперше запустив космічний апарат на Місяць

Японський приватний стартап вперше запустив космічний апарат на Місяць
Фото: kyodonews.net

Японський стартап Ispace, який має намір стати першою приватною компанією у світі, що досягла Місяця, успішно запустив посадковий модуль. Про це повідомляє японська агенція Kyodo.

Запуск провадився з космодрому на мисі Канаверал в американському штаті Флорида. У космос апарат Hakuto-R, виготовлений приватною компанією Ispace, вивела ракету Falcon 9 корпорації SpaceX. Запланований термін приземлення посадкового модуля на Місяць – наприкінці квітня 2023 року.

- Це був дуже гарний запуск, - сказав генеральний директор та засновник Ispace Такеші Хакамада. Він додав, що Ispace вже планує другу висадку на Місяць у 2024 році.

Посадковий модуль стартапу має висоту близько 2,3 метра та ширину 2,6 метра. У процесі польоту він відокремиться від ракети-носія, а потім націлиться на точку приблизно за 1,5 млн кілометрів від Землі, - повідомляє агентство.

Космічний шлях Hakuto-R до Місяця займе близько п'яти місяців, тому для заощадження пального та коштів було обрано довгу, але енергоефективну траєкторію польоту. Очікується, що протягом 10 днів після посадки місяцеходи будуть передавати на Землю фотографії місячної поверхні та проводити інші дослідження.

 

Новини по темі: Космос Японія Луна