1 квiтня
Завантажити ще

Японський мільярдер назвав артистів, з якими хоче долетіти до Місяця, - серед них діджей Стів Аокі

Японський мільярдер назвав артистів, з якими хоче долетіти до Місяця, - серед них діджей Стів Аокі
Фото: instagram.com/yusaku2020

47-річний японський мільярдер Юсаку Маедзава назвав вісім артистів, з якими має намір долетіти до Місяця 2023 року.

До складу місії DearMoon увійшли американський діджей японського походження Стів Аокі, засновник YouTube-каналу Everyday Astronaut Тім Додд, чеський хореограф Yemi AD, фотографи Карім Ілля та Ріаннон Адам, режисер Брендан Холл, індійський актор Дев Джоші та південнокорейський репер T.O.P.

Двома запасними учасниками місії до Місяця стали японська танцівниця Мію та американська сноубордистка Кейтлін Фаррінгтон.

Японський мільярдер Юсаку Маедзава та американський підприємець Ілон Маск у 2018 році оголосили про місію, яка доставить артистів до Місяця на кораблі SpaceX. 2021 року Юсаку Маедзава оголосив про прийом заявок від артистів і запустив сайт проєкту dearmoon.earth.

Сайт Space.com зазначив, що оголошена дата запуску в 2023 році може суттєво пересунутись, оскільки корабель Starship ще не був схвалений для орбітальної подорожі навколо Землі, не кажучи вже про політ на Місяць. SpaceX очікує на схвалення Федерального авіаційного управління.

Фото: instagram.com/yusaku2020

Фото: instagram.com/yusaku2020

Юсаку Маедзава заробив статки за допомогою інтернет-магазину одягу, також він колекціонер сучасного мистецтва. У грудні 2021 року здійснив 12-денний політ на Міжнародну космічну станцію разом зі своїм відеооператором Йозо Хірано на російському космічному кораблі «Союз».

У разі успіху DearMoon це буде перший приватний пасажирський політ за межі низької навколоземної орбіти. Місія обертатиметься навколо Місяця, але не приземлиться на нього. Японський мільярдер зробив чималий початковий внесок і викупив місця для артистів. Ілон Маск підрахував, що запуск корабля коштуватиме близько п'яти мільярдів доларів, і подякував Маедзаву за ключову частину фінансування.

Хоча людство постійно присутнє на борту Міжнародної космічної станції з листопада 2000 року, жодна людина не виходила за межі навколоземної орбіти відтоді, як у грудні 1972 року завершилася місячна місія "Аполлону-17".

У литоспаді NASA з третьої спроби успішно запустило історичну місію на Місяць. Космічний корабель Orion облетів його вперше за 50 років.