Завантажити ще

Корабель NASA вперше за 50 років облетів Місяць

Корабель NASA вперше за 50 років облетів Місяць
Фото: НАСА

Запущений американським космічним агентством ( NASA ) космічний корабель Orion успішно досяг Місяця і облетів його на мінімальній висоті. Про це повідомляє американський телеканал Sky News.

Як зазначається у повідомленні, відстань, на якій пролетів над Місяцем космічний апарат, становить близько 128 кілометрів. Кораблю вдалося наблизитися на мінімальну відстань, оскільки капсула та її три тестові манекени знаходилися на зворотній стороні Місяця. У результаті в диспетчерів польотів у Х'юстоні на 30 хвилин обірвався зв'язок. Про успішний запуск вони дізналися після того, як капсула вийшла з-за Місяця.

- Це один із тих днів, про які ми думали і говорили протягом тривалого часу, - заявив керівник польоту Зеб Сковіл.

За даними NASA, корабель перебуватиме на орбіті Місяця близько тижня, після чого попрямує на Землю. Його приземлення очікується 11 грудня.

Це перший за останні 50 років апарат,  запущений NASA на Місяць. Запуск вдалося здійснити з третьої спроби 16 листопада у рамках місії Artemis I, метою якої є повернення на Місяць людини.  До цього двічі запуск капсули переносили - через витік водню та технічні проблеми з двигуном.

Новини по темі: NASA Луна Політ