У Нью-Йорку на аукціоні Sotheby's Magnificent Jewel продали унікальний перстень зі смарагдом, який 363 роки пролежав на дні Атлантичного океану біля берегів Флориди. Виручені 1,2 мільйона доларів колишня власниця коштовності письменниця та телеведуча Мітці Пердью передасть на гуманітарну допомогу українцям, пише National Jeweler.
- Я дуже схвильована продажем моєї смарагдової обручки на Sotheby's. Я безмірно пишаюся тим, що пожертвую всю виручку від продажу на гуманітарну допомогу Україні, і для мене велика честь відіграти невелику роль у підтримці тих, хто найбільше цього потребує. Я дорожила цією каблучкою майже тридцять років, і я з нетерпінням чекаю на її наступний історичний розділ і передбачаю радість, яку вона принесе своєму новому власнику, - розповіла Мітці Пердью.
Оціночна вартість перстня, яку провів аукціонний будинок напередодні торгів, була у 20 разів меншою і складала від 50 000 до 70 000 доларів. За кілька годин до початку аукціону голова та головний редактор Forbes Media Стів Форбс спробував підігріти інтерес до торгів. У Твітері він закликав мультимільярдерів Джеффа Безоса, Ілона Маска, Уоррена Баффета та Марка Кьюбана розпочати торгівельну війну, щоб підняти ціну смарагдового кільця. "Адже ці гроші підуть на добру справу",- наголосив Форбс. За смарагд боролися 18 учасників, хто ж у результаті купив обручку – невідомо. Як це часто буває на аукціонах, покупець побажав залишитися в тіні.
Колумбійський смарагд був серед багатств іспанського галеону «Нуестра-Сеньйора-де-Аточа», який затонув у серпні 1622 року в районі Флориди. Після багаторічних пошуків місце аварії виявив у 1985 році шукач скарбів Мел Фішер. Одним із спонсорів цієї експедиції став американський магнат та меценат Франклін Парсонс Пердью. Належну йому частку Франклін витратив на благодійність, зберігши лише один смарагд. Камінь він вставив у перстень і в 1988 році подарував своїй улюбленій Мітці Пердью, яка погодилася стати його дружиною.
Коли 2005 року Франклін помер, дружина продовжила меценатство. Влітку цього року на запрошення начальника поліції Київської області Андрія Нєбитова вона відвідала Україну у складі американської делегації й була глибоко вражена "шрамами", що залишила війна у Бучі, Бородянці, Ірпені.
Вже тоді вона задумала зробити щось таке, що привернула б увагу всіх багатих людей світу до необхідності допомагати жертвам війни. І виставила на аукціон смарагд, який мав унікальну історію, а для неї – історію кохання.