Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Розробники БПЛА «Інквізитор»: Через місяць вже міг би виконувати бойові завдання

Розробники БПЛА «Інквізитор»: Через місяць вже міг би виконувати бойові завдання
Фото: UA Military robotics

Військові інженери разом з волонтерами з Донецької області розробили для Збройних сил України ударний комплекс «Інквізитор», що скоро з’явиться на озброєнні наших військових.

Таких дронів в українській армії немає

Сергій Наконечний. Фото: ФБ Sergey Nakonechny​

Сергій Наконечний. Фото: ФБ Sergey Nakonechny​

Про «Інквізитора» «КП в Україні» розповів один з учасників проєкту Сергій Наконечний.

- Ідея створення дрону належить, в першу чергу, бійцям аеророзвідки 56-ї ОМБр, які з першого дня вторгнення несуть службу на фронті. Спочатку було два варіанти безпілотників. Перший варіант - літак-розвідник з вертикальною системою зльоту, який на фронті мав би вказувати на ціль для артилерії. Другий - безпосередньо «Інквізитор», над яким ми зараз і працюємо, - говорить Сергій Наконечний.

«Інквізитор» має набагато більше можливостей, у тому числі і для подальшої модифікації.

- Це захищений гібрид  ударного дрону та розвідника, який одразу зможе і нанести точний удар, і навести артилерію на позиції ворога. Саме таких дронів зараз в українській армії немає, - пояснює наш співрозмовник.

Робота над «Інквізитором» ведеться майже чотири місяці. За цей час не тільки розроблена концепція, а й проведені необхідні розрахунки, створене необхідне програмне забезпечення.

- Фактично зараз потрібні лише запчастини для нього, і він через місяць вже буде виконувати бойові завдання, - запевняє Наконечний.

Все, що потрібно – заявити про себе на полі бою

Дрони вже довели всьому світу свою ефективність на полі бою. Вони буквально наводять жах, змушують постійно дивитись вгору, тримають в стані постійної напруженості, бо загроза може з’явитись буквально нізвідки, прямо над головою. І потреба в них просто величезна – їх постійно не вистачає.

- Дрони важливі для фронту перш за все тим, що дозволяють убезпечити людей. Якщо раніше підрозділи артрозвідки мали виходити у рейди углиб території ворога, знаходити необхідні цілі, за допомогою доволі примітивних інструментів визначати координати, а вже тільки після цього наносився удар, то за допомогою дронів все стає простіше. Фактично оператор може працювати з більш безпечних позицій. Дрони не тільки дають точніші координати для нанесення ударів, але й рятують життя бійців, адже зменшується ступінь ризику, - відзначає Сергій Наконечний.

Дрон - це високоточна електроніка, яка коштує недешево навіть у окремих компонентах. Не поступається в вартості хорошій автівці.

- На жаль, Україна не виробляє жодну з частин сучасних квадрокоптерів. Навіть те, що вже збирають в Україні, робиться з імпортних деталей або ж власними силами на 3D принтерах. І це теж значно збільшує їхню вартість. Якщо ж говорити про «Інквізитора» - у перший дрон одразу закладена вартість обладнання, необхідного для серійного виробництва. А, отже, наступні будуть значно дешевші, - продовжує наш співрозмовник. - Якщо говорити про квадро- та октокоптери, які зараз використовуються на фронті, то вони мають цілий ряд недоліків, а їхня вартість, в першу чергу, залежить від бренда, тобто доводиться платити за ім'я. Це майже як з мобільними телефонами. Окремо на вартість дронів сильно впливає дефіцит. На початку вторгнення майже будь-яку модель можна було купити в Україні, зараз же попит сильно вплинув на ціни, і часто волонтери вимушені шукати їх за кордоном.

Чи є інтерес серед військових до «Інквізитора»? Безперечно. Чи можливо налагодити виробництво? Так. Все, що потрібно машині, – заявити про себе на полі бою.

- В принципі, можна налаштувати масове виробництво будь-чого. Все буде залежати виключно від фінансування та наявності попиту на наші дрони. Зараз вже декілька бригад висловили свою зацікавленість проєктом, але ми впевнені, що як тільки «Інквізитор» проявить себе на полі бою, то й інтерес до нього значно зросте. Окрім нашої команди, є багато талановитих людей, яких можна буде у перспективі залучити до процесу виробництва. Загалом, як то кажуть, аби гроші були, - каже Сергій Наконечний.

«Інквізитор» має всі шанси стати народним дроном, бо на його створення збираються кошти. Доєднатися можна тут 

У​дарний комплекс

У​дарний комплекс "Інквізитор". Фото: ФБ ​UA Military robotics

ЦІНА ПИТАННЯ

Яка вартість «Інквізитора»?

- Вартість "Інквізитора" з урахуванням вартості обладнання для виробництва - трохи менше 480 тисяч гривень. В той же час серед цивільних дронів його аналогом за характеристиками є DJI Matrice 300 RTK, але, попри вдвічі вищу ціну, він все ж багато у чому поступається "Інквізитору". В першу чергу - захистом від засобів РЕБ, - пояснуює Сергій Наконечний.

ТТХ «Інквізитора»
  • Максимальний час польоту - 35 хвилин.
  • Максимальна висота – 4 км.
  • Вага бойової частини до 8 кг (2х 80 мм, можливість встановлення кумулятивного озброєння).
  • Вага дрону близько 10 кг (але буде змінено під час зборки).
  • Камера 32-кратна, з оптичним зумом, власного виробництва.
  • Швидкозмінні акумуляторні батареї скорочують час міжполітного обслуговування.
  • Інтегрована система автономного GPS позиціювання допоможе знайти БпЛА у випадку аварії.
  • Широкі можливості модифікацій.