Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Читаємо у темряві: трилери для блекауту

Читаємо у темряві: трилери для блекауту
Фото: JULIO VICENTE с сайта Pixabay

Ні, ми зовсім не знущаємось. Навпаки, за словами деяких психологів, коли читаєш щось дійсно страшне, життєві реалії сприймаються куди простіше.

"Біллі Саммерс" Стівен Кінг

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 1

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 1

КСД, 2022

Ціна: від 300 грн

Біллі Саммерс - колишній спецназівець, що воював на Близькому Сході, повернувшись до США, стає найманим убивцею. Невеличка особливість – «прибрати» він погоджується лише відвертих покидьків. Нове замовлення начебто відповідає його критеріям, і, до того ж, обіцяють непоганий гонорар. І могло б стати його фінальною справою перед тим, як полишити це ремесло.

Та готуючись до справи, Біллі починає розуміти, що замовники мають на меті після виконання замовлення «прибрати» і самого виконавця. Не виконати замовлення – теж не можна. Тож Біллі починає створювати для себе декілька особистостей, які б дозволили йому утекти від тих, хто хоче його вбити.

Одна з таких особистостей – тупий кілер,  друга – літератор-початківець, який у своєму творі описує біографію Біллі. Третя – опецькуватий комп’ютерник, якому доведеться рятувати незнайому дівчину. А всі разом – розумний і відважний колишній військовий, який збирається поквитатись з тими, хто його підставив.

Останній на сьогодні роман «короля жахів». Кінг продовжує доводити, що з роками його письменницька майстерність лише зростає. Багатошаровість роману, химерне переплетіння різних сюжетних ліній та жанрів: трилер, детектив, бойовик, драма – і, звичайно, куди ж бодай без крихти містики.

"Та, що приходить із темряви" Мелані Голдінг

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 2

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 2

Vivat, 2022

Ціна: 240 грн

Лорен народжує двух чудових і довгоочікуваних хлопчиків-близнюків. Але радість материнства затьмарює виснаженість. Чоловік не може допомогти, адже жінка знаходиться у палаті пологового – сама з двома новонародженими, яких треба годувати, перевдягати. А сил нема. Та це ще пів біди!

Вночі Лорен бачить незнайому, погано вдягнену жінку, яка намагається підмінити дітей. Молода мама здіймає ґвалт, та ніхто їй не вірить, ні поліція, ні лікарі, ні чоловік. Все списують на нервове перенапруження. 

Але після повернення додому проблема не зникає. Серед подарунків друзів знаходиться дивна стара книга «Казки про близнюків», в якій розповідається, як ельфи полюбляють викрадати таких дітей і замінювати їх своїми. Більш того, під час однієї з прогулянок дітей Лорен дійсно викрадають. Згодом близнюків знаходять, але мати помічає, що це якісь не її діти. І знову ж таки жінці ніхто не вірить, але вона готова на все, аби відшукати свої близнюків.

Містика у романі Мелані Голдинг змішується з реаліями життя – тут і відчуття та зміни настроїв, з якими зіштовхується жінка після пологів, і те, якими черствими та бездушними можуть виявитись найближчі люди.  Тож книга добре підійде для читання у темряві всім, окрім вагітних та молодих мам.

"Я бачу, вас цікавить пітьма" Іларіон Павлюк

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 3

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 3

ВСЛ, 2020

Ціна: від 350 грн

Київський кримінальний психолог Андрій Гайстер їде у відрядження до якогось богом забутого селища, де однієї зимової ночі зникла маленька Надя. Як згодом з’ясується, вона не єдина, хто зник. У селищі орудує маніяк, який полює на жінок, але і селищний голова, і поліція воліють радше закрити на те очі. Гайстер звертається то до однієї людини, то до іншої, прагнучи відшукати дівчинку, – але скрізь наштовхується лише на байдужість, розслідування заходить у глухий кут.

Втім, «Я бачу, вас цікавить пітьма» не просто детектив про людську черствість. Незабаром головний герой зіштовхнеться з містикою, паралельними світами, міфологією і психопатами. Якщо коротко, перед нами український містичний трилер про гріхи провінційного містечка, яке, з одного боку, бореться з надприродним злом, а з іншого – стає його заручником.

"Санаторій" Сара Пірс

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 4

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 4

Artbooks, 2022

Ціна: 450 грн

У нас довгі зимові вечори – і у трилері, одному з бестселерів The New York Times, теж зима. Але є відмінність – ми хоч і без світла, але вдома, а от герої твору опинилися відрізаними від світу у фешенебельному готелі у Альпах. Зійшла лавина і відрізала їм шлях до цивілізації.

Детектив Елін Ворнер опинилася тут не зовсім зі своєї волі. Скоріше, так зійшлися зірки: у неї вимушена відпустка, і брат запросив її у цей швейцарський готель відсвяткувати його заручини.

Готель переобладнано з колишнього санаторію, і Елін тут якось не по собі. І не дивно, що в цьому підозрілому місці на ранок зникає братова наречена. Через лавину поліція не зможе приїхати, гості вже в паніці, а потім з’ясовується, що дівчина - не єдина жінка, яка зникла безвісти.

Доводиться Елін братися до розслідування.

Із однозначних достоїнств роману – великий шрифт і короткі розділи. Тож легко буде читати навіть при свічках.

"У пітьмі" Майк Омер

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 5

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 5

Bookchef, 2021

Ціна: 250 грн

Ніколь приходить до тями й з жахом розуміє – вона у труні, похована заживо. Дівчина починає битися між тісними дошками, не помічаючи, що за нею слідкує червоне вічко інфрачервоної відеокамери. Йде пряма інтернет-трансляція. На ній напис «Експеримент № 1».

Цю трансляцію дивляться співробітники ФБР Зої Бентлі та Татум Ґрей. Їхня задача – якомога швидше викрити збоченого автора відео, але незабаром з’являється ролик «Експеримент № 2», а Ніколь знаходять вже мертвою.

Розслідувати злочин психологу-криміналісту Зої Бентлі заважає минуле – ще з дитинства її тероризує інший убивця. Зараз він почав погрожувати сестрі Зої… І криміналісту доводиться розриватись між роботою та сім’єю.

Майк Омер – чи не феномен у письменницькому середовищі. Спочатку він був програмістом, розробником комп’ютерних ігор, а потім вирішив стати письменником. Перші романи були невдалими спробами, але зрештою йому вдалося проаналізувати, чого прагне читач, і вже перший кримінальний роман про психолога-криміналіста з ФБР –  профайлера Зої Бентлі та серійних вбивць став бестселером. Тож автор продовжив серію. «У пітьмі» - третя історія про Зої Бентлі.

"Убивчий холод" Тесс Ґеррітсен

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 6

Читаємо у темряві: трилери для блекауту фото 6

КСД, 2022

Ціна: 200 грн

Примітка: 18+

Тесс Ґеррітсен – відома американська авторка трилерів, серед них є трилери на медичну тематику. Одні з найвідоміших таких романів «Хірург» та  «Смертниці», розслідування в яких проводять детектив Джейн Ріццолі та патологоанатом Мора Айлс.

«Убивчий холод» - восьма книга в серії, об’єднаної цими персонажами. Мора Айлс їде до Вайомінгу на медичну конференцію. Там зустрічає однокурсника, який пропонує поїхати з ним та його друзями за місто, на лижну базу. Але через сильний буран вони вимушені шукати прихисток у містечку з дивною назвою – Царство Небесне. На картах цей населений пункт не вказаний, людей тут теж чомусь нема – але будинки стоять, відчинені, на столах застигла їжа. І скрізь портрет одного й того ж чорнявого чоловіка. В одному з будиночків Мора наштовхується на калюжу крові. Схоже, на неї та її друзів чекає небезпека…

Декілька днів від Мори немає жодних відомостей. Стривожена відсутністю подруги, Джей Ріццолі їде на її пошуки. Місцева влада знаходить згорілу машину з останками чотирьох людей. І одна з цих людей нібито Мора.

Новини по темі: Книги література