5 лютого
Завантажити ще

У Києві відключатимуть світло у будинках, що знаходяться на одній лінії з критичною інфраструктурою

У Києві відключатимуть світло у будинках, що знаходяться на одній лінії з критичною інфраструктурою
Фото: STRINGER/REUTERS

У Києві може бути ухвалено рішення про знеструмленню будинків, що знаходяться на одній лінії з об’єктами критичної інфраструктури і раніше не відключались. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав гендиректор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко.

Він нагадав, що список об’єктів критичної інфраструктури визначає місцева влада. До ліній підключені деякі звичайні житлові будинки.

-  Якщо їх (житлові будинки. – Ред.) можна переключити на іншу лінію, яка вимикається  - то енергетики їх перемикають. Це нешвидкий процес, однак із хорошим прогресом: раніше на столицю таких будинків було 2000, зараз – 745. Але є будинки, які не можна перепідключити на іншу лінію, щоб вимикати разом з усім містом. Проте і щодо них очікується адміністративне рішення – ручне відключення, яке мають робити ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії. Подивимося, наскільки це буде робоча схема, – написав він.

Коваленко додав, що в Києві поступово скорочується кількість годин без світла. Так, якщо 28 листопада будинки киян у середньому знеструмлювали на дев’ять годин, то 29 листопада час без світла склав менше ніж на сім годин на добу. 30 ж листопада були відключені 953 тисячі клієнтів, що на 5 тисяч менше, ніж за день до цього.

– Сьогодні й самі обмеження були меншими — 545 МВт… Стабілізаційні графіки не діють, але ми на них орієнтуємось і до них наближаємось, -  написав Коваленко.

У ДТЕК Київські електромережі в свою чергу повідомили, що екстрені відключення є вимушеним кроком, тому вони діють у столиці майже щодня, щоби Київ разом із лікарнями, метро та водоканалом не був повністю знеструмлений.