27 травня
Завантажити ще

«Укренерго» повідомило про 27-відсотковий дефіцит електроенергії в Україні

«Укренерго» повідомило про 27-відсотковий дефіцит електроенергії в Україні
Фото: REUTERS

Станом на 11:00 30 листопада виробники електроенергії забезпечують 73% споживання електроенергії в Україні. Дефіцит потужності складає 27%. Потужність генерації поступово зростає, що дозволить дещо зменшити дефіцит в енергосистемі, повідомили у пресслужбі "Укренерго".

За даними компанії, всі оператори системи розподілу (обленерго) ознайомлені з лімітами споживання по кожній області. Перевищення лімітів споживання призводить до необхідності застосування аварійних відключень для уникнення перевантаження мереж та забезпечення балансу в енергосистемі.

Графіки відключень складають та безпосередньо застосовують обленерго. При цьому обмеження мають застосовуватися рівномірно між споживачами.  

- Наголошуємо, що загальний дефіцит в енергосистемі – це наслідок семи хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни. Ощадливе використання електроенергії дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, які ускладнюються з кожною наступною ракетною атакою, - підсумували в «Укренерго».

30 листопада про екстрені відключення електроенергії вже повідомили жителям Київського, Дніпропетровського та Запорозького регіонів. У цих областях графіки відключень не діють.