Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Макрон і Харріс першими побачили унікальне фото зі злиттям двох галактик

Макрон і Харріс першими побачили унікальне фото зі злиттям двох галактик
Фото: nasa.gov

Президент Франції Еммануель Макрон і віце-президент Сполучених Штатів Камала Харріс стали першими людьми, які змогли помилуватися унікальною фотографією, на якій знято злиття двох галактик. Про це повідомляє прес-служба Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

- Пара галактик, що зливається, відображена на знімку, отриманому космічним телескопом Джеймса Уебба. Це нове зображення Уебба пари галактик, відомих астрономам як II ZW 96, було вперше представлене віце-президенту Камалі Харріс та президенту Франції Еммануелю Макрону під час візиту до штаб-квартири НАСА у Вашингтоні 30 листопада, - йдеться у повідомленні.

Як зазначено в повідомленні, на фото зображено злиття галактик, яке знаходиться приблизно у 500 мільйонах світлових років від Землі і розташоване в сузір'ї Дельфіну поблизу небесного екватора. Крім дикого вихору зливання галактик, на всьому зображенню розкидано багато фонових галактик.

- Дві галактики перебувають у процесі злиття та в результаті мають хаотичну, спотворену форму. Яскраві ядра двох галактик з'єднані яскравими відростками областей зіркоутворення, а спіральні рукави нижньої галактики деформовані гравітаційними обуреннями при злитті галактик, - наголосили в NASA.

За даними агентства, космічний телескоп Джеймса Вебба є першим у світі обсерваторією космічних досліджень. Вебб розгадуватиме таємниці Сонячної системи та спостерігатиме за межами далеких світів навколо інших зірок, досліджуватиме таємничі структури та походження нашого Всесвіту.