Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Світла немає – приходьте до поліції

Світла немає – приходьте до поліції
Фото: прес-служби поліції Бориспільського райуправління поліції

В ефірі національного телемарафону, коли після ворожих обстрілів країну накрила темрява, голова Національної поліції Ігор Клименко пообіцяв, що зігрітися та зарядити телефони можна буде у поліцейських дільницях, де є генератори. Такий собі поліцейський "Пункт незламності". «КП в Україні» подивилася, як це працює на Київщині.

Стіл з розетками та дитячий куточок

У Бориспільське управління поліції народ потягнувся і без запрошення – манило світло у вікнах. Запитання одне: чи можна зарядити телефон?

- У холі у нас і раніше був стіл та стільці для прийому громадян, а також дитячий столик із набором розмальовок та олівців – це щоб малюки не нудьгували, доки дорослі вирішують свої проблеми, - розповідає старший інспектор з комунікацій Олена Кравчук. - Все це зараз дуже знадобилося.

На столі оперативно розмістили десяток розеток, поставили чайник, вазу з печивом. Асортимент дитячого куточка поповнили книжками та іграшками.

- Одна дівчинка, доки мама заряджала телефон, весь час обіймалася з плюшевою мишкою. А коли сім'я збиралася додому, мало не розплакалася, заявила, що без іграшки нікуди не піде. І була просто щаслива, коли наш черговий сказав, що дарує їй цю мишку, – згадує наша співрозмовниця.

У відділенні і погрітися можна і є з ким поговорити. Фото прес-служби поліції Бориспільського райуправління поліції

У відділенні і погрітися можна і є з ким поговорити. Фото прес-служби поліції Бориспільського райуправління поліції

Плюс корисний сувенір

Олена Кравчук в управлінні зараз «старша з електрики». Приймає відвідувачів, заварює чай, пригощає печивом, розпитує, чим ще може допомогти.

- Приходять люди різного віку, іноді цілими сім'ями – тато, мама та дитина. У суботу ввечері, коли я вже додому зібралася, троє парубків заглянули, поскаржилися, що телефони майже на нулі. Замерзлі такі – я їх чаєм відігріла, поговорили, познайомилися, сфотографувалися на згадку.

Пішли хлопці з корисними подарунками.

- Я звернула увагу, що вони по темряві гуляють, а світловідбиваючих елементів на одязі немає, і запропонувала спеціальні стрічки на рукав. Ми періодично влаштовуємо акції щодо роздачі таких стрічок, браслетів, тому в управлінні вони завжди є. Ось зараз діткам, які до нас приходять, смайлики, що світяться в темряві, роздаємо.

Олена Кравчук не відмовилася зробити навіть фото на згадку із пізніми відвідувачами. Фото прес-служби поліції Бориспільського райуправління поліції

Олена Кравчук не відмовилася зробити навіть фото на згадку із пізніми відвідувачами. Фото прес-служби поліції Бориспільського райуправління поліції

Для пенсіонерів – клуб за інтересами

Час перебування у холі поліцейського управління не обмежений, але народ, звісно, розуміє, що честь треба знати. У середньому зарядка з чаюванням займає годину, якщо телефони нові. Літні люди, які мають моделі старі, можуть дві години просидіти і більше. Але вони цьому лише раді. По-перше, тепло і світло, по-друге, туалет хороший, по-третє, завжди є з ким поговорити – такий собі клуб за інтересами виходить.

- Багато хто приходить до нас, тому що поліції довіряють – ставлять телефон на зарядку і йдуть у своїх справах. Черговий за речами стежить. З ноутбуками поки не приходили, але якщо таке станеться, поставимося з розумінням. Якщо потрібно буде, ще додамо розеток, – оптимістично завершує нашу розмову старший інспектор Олена Кравчук.

У поліції Київської області кажуть, що знайти тепло та електрику можна у всіх дільницях. Наприклад, у Бучанському районі, як розповіла прес-офіцер Аліна Подрейко, сім відділів та відділень уже тиждень як обладнані електрочайниками.