17 травня
Завантажити ще

Міносвіти пояснило, як відбуватиметься мультипредметний тест замість ЗНО

Міносвіти пояснило, як відбуватиметься мультипредметний тест замість ЗНО
Фото: Getty Images

Національний мультипредметний тест, який Міносвіти розглядає як альтернативу ЗНО-2023, буде складатися з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та іноземної мови (англійська, французька, німецька чи іспанська). Про це розповів міністр освіти Сергій Шкарлет.

Учасники упродовж 90 хвилин виконуватимуть завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. 

В окремий день вступники зможуть скласти додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Тестування з додаткових предметів триватиме 75 хвилин.

Реєстрація для участі у НМТ планується у квітні, а тестування - у червні -липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Для вступу у 2023 році можуть бути використані результати НМТ 2022-2023-го року та ЗНО 2020-2021-х років.

Міносвіти розглядає альтернативу ЗНО через скадність його організації та проведення у зв'язку з безпеково ситуацією в Україні. Остаточне рішення має прийняти Верховна Рада.