23 вересня
Завантажити ще

«Укренерго» запровадило графіки погодинних відключень – частина споживачів не матиме світла щодня

«Укренерго» запровадило графіки погодинних відключень – частина споживачів не матиме світла щодня
Фото: Зображення Foundry Co із сайту Pixabay

Національна енергетична компанія «Укренерго» з 6 години 2 листопада ввела в дію графіки погодинних відключень. Вони передбачають, що певні групи споживачів будуть обмежувати щодня. 

- ​​Наразі Диспетчерський центр НЕК «Укренерго» надав операторам розподільчих мереж (обленерго) обсяги для обмеження електропостачання саме в форматі ГПВ для споживачів у Центральному (Київ, Київська, Чернігівська, Черкаська та Житомирська області) та Північному (Сумська, Харківська та Полтавська області) регіонах країни, - йдеться в телеграм-каналі.

Графіки погодинних відключень передбачають, що певні групи споживачів будуть обмежувати щодня, але за певним розкладом, складеним операторами розподільчих мереж для кожної області. Графіки відключення в цьому форматі мали бути розроблені та оприлюднені обленерго заздалегідь. Графіки можна знайти на сайтах розподільчих компаній (обленерго). 

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що на Полтавщині вперше ввели графік погодинних відключень. Він діятиме сьогодні до кінця доби.

- Це перший день, коли в області застосували саме погодинні, а не аварійні відключення. Прошу всіх жителів області поставитися з розумінням до ситуації. Відповідно до ГПВ область розділена на три черги, які вимикають у визначений час, - написав він.

Оновлення

З 11:00 "Укренерго" надало обленерго обсяги для обмеження електропостачання всіх категорій споживачів у Сумській, Харківській та Полтавській областях. Дію графіків погодинних відключень в цих областях тимчасово припинили. У компанії повідомили, що сьогодні графіків погодинних відключень для підтримки стабільної роботи енергосистеми недостатньо. 

1 листопада в “ДТЕК Київські електромережі” повідомили про нові принципи складання графіків стабілізаційних відключення світла для столиці. Вони враховують досвід попередніх 3-х тижнів та зворотній зв’язок від людей. Володимир Зеленський проінформував єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, що в Україні пошкоджено 40% енергетичної інфраструктури.