22 червня
Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: трохи потеплішає, і без дощів

Прогноз погоди в Україні: трохи потеплішає, і без дощів
Фото: Ребекка Д з Pixabay

Якщо запитати синоптика: «Як справи?», він, напевно, відповість: «Без істотних змін». У всякому разі, погоду на 28 жовтня метеорологи описали саме такою фразою. Нам же залишається придивитися до цих НЕ суттєвих змін.

І справді: як була погана видимість 200 – 500 метрів на дорогах західних регіонів України та Вінницької області, так і залишається. Як стояло хмарне небо над Україною, так і стоїть. Але областей, де сонце все ж таки прорветься через хмари, побільшало: практично у всіх регіонах, що примикають до Дніпра, починаючи від Києва і далі на південь, а також в Ужгородській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях вигляне сонечко.

Підросла і денна температура повітря: на пару градусів, може, і «не суттєво», але відчутно. Якщо вчора погодна карта рясніла цифрами +12…+13, то 28 жовтня на території України +15…+17. Найхолоднішою точкою виявився Луганськ, де +9; за ним іде Харків з +11; Донецьк +12; Суми, Чернігів +13.

Вночі температура за даними Гідрометцентру коливається в межах +4...9 градусів, на півдні до +10.

Ось сила вітру точно без змін - 5-10 м/с, хоча різницю між п'ятьма і десятьма ви дуже добре відчуєте, якщо потрапите під порив.

Дощів не передбачається, і це, мабуть, найбільший плюс. А ще більший – відсутність снігу, адже, якщо він випаде, це означає, що весна розпочнеться аж наприкінці квітня.

У цій ситуації плюсом могли стати комарі – їх наявність обіцяє м'яку зиму. Хоча на практиці комарі у жовтні швидше говорять про прорив труб теплопостачання у вашому підвалі. Двотижневе тепло наприкінці жовтня обіцяють і тьмяні зірки. Як на них дивитись, якщо синоптики обіцяють туман, незрозуміло.

Проте зрозуміло, що 28 жовтня Україна відзначає День звільнення від німецько-фашистських загарбників. Як і те, що настане день, коли ми відзначимо День визволення від рашистських окупантів. Ось список коктейлів, вигаданих українцями, які чудово підійдуть для тосту: « За нашу Перемогу ».