Міжнародний День бармена відзначається з 2008 року. Традицію заклали у 2008-му році у Києві, розповів Ведучий Ютуб-каналу «Неласковий бармен» Станіслав Каневський.
За його словами, до 2008 року католики відзначали День Святого Аманда, який жив у сьомому столітті у Франції.
- Аманд народився у дуже багатій сім'ї. Він проти волі сім'ї та батьків пішов у монастир і пішов світом нести слово Боже. Був у Римі, Німеччині, Франції та Бельгії. Після його смерті був зарахований до святих як покровитель рестораторів, пивоварів і, відповідно, барменів, - розповів Каневський.
А 2008-го року кияни вирішили відзначити саме День бармена. Наступного року ідею підхопили у Росії. Сьогодні Міжнародний день бармена відзначається в усьому світі, крім США - там є своє подібне свято.
Коктейль придуманий українським барменом Сергієм Кодацьким у 1966-му році.
інгредієнти
Приготування
Найскладніше – укласти всі інгредієнти шарами. У чарку (шот) налити банановий (динний) лікер. Акуратно барною ложечкою або по кінчику ножа поверх лікеру додати лимонний сік (другий шар). Так само налити текілу поверх соку (третій шар).
Випити чарку залпом відразу після приготування, так як коктейль швидко розшаровується, втрачаючи смак. Закушувати слід часточкою апельсина, лимона чи лайма.
Є змішаним напоєм на основі джину Bombay Sapphire з лікером Mandarine Napoleon, соком грейпфрута, гренадином. Придуманий Іриною Машихіною.
інгредієнти
Приготування
Змішати всі інгредієнти в шейкері та подавати в охолодженому коктейльному келиху. Жодних коктейльних парасольок або вишень. Цей коктейль не прикрашається.
Коктейль був створений у барі LoggerHead – секретному барі без вивіски, про який чув увесь світ. Заклад популярний завдяки особливому способу приготування коктейлів за допомогою розпеченого металевого прута, який використовувався в США у XVIII столітті і носить назву loggerhead.
інгредієнти
До складу коктейлю входять All Spice Drum Bourbon, лікер Prunella Mandorlato, свіжий сік лимона, чай дарджилінг, кордіал із лемонграсу, олія бергамота, Whisky Barrel Aged & Plum Bitters.
Побачити приготування можна тут:
Автором коктейлю є учасник, призер та переможець міжнародних конкурсів Стас Мухін. Ідею, рецептуру та келих подачі коктейлю Формула 17/52 він вигадав у 2016 році. Назва напою дано на честь року створення рецепту Ризького чорного бальзаму – 1752.
інгредієнти
Приготування
Для приготування коктейлю використовують дві ємності. В одну видавити сік ялівцю, додати всі інгредієнти, що залишилися. Вилити сік на решту інгредієнтів. Процідити напій через сито у другу ємність та обережно перемішати. Знову процідити. Прикрасити апельсиновою цедрою.
Автором коктейлю є бартендер Parovoz SpeakEasy Дмитро Коломієць. У складі коктейлю: ром, абрикосовий бренді, пюре японського лимона Юдзу, ананасовий сік, фреш лайма.
Приготування коктейлю можна побачити тут:
Автором коктейлю є Герасимос Лівієратос. Являє собою легкий коктейль на основі білого рому, попередньо настояного на чаї сенча, сиропу личі та лимонного фрешу.
Інгредієнти:
(В розрахунку на порцію)
Готується в шейкері та прикрашається мініатюрним бутоном чайної троянди: