Космічний телескоп Джеймса Вебба зафіксував зореутворення в парі галактик, що стикаються. Як повідомляє Space, для інших пристроїв явище залишається невидимим, бо вони не можуть пробити пилову завісу галактик.
- Хвиля народження зірок була спровокована зустріччю двох галактик, відомих під загальною назвою IC 1623. За словами вчених, пара, що зливається, створює зірки у 20 разів швидше, ніж наша власна галактика Чумацький Шлях, - наголосили вчені.
До цього галактичне зіткнення знімали інші телескопи, включно з попередником Вебба, космічним телескопом Хаббла, який спеціалізується на виявленні оптичного світла. Але оскільки IC 1623 оповита товстим щитом пилу, астрономи не змогли зазирнути глибше всередину галактик, щоб побачити зірки, що формуються.
Телескоп же Джеймса Вебба має «інфрачервоний погляд», що проникає через пил. Він з легкістю зазирнув крізь пилову завісу, виявивши сяючий центр, який випромінює стільки інфрачервоного світла (по суті, тепла), що галактика виробляє фірмову картину заломлення з восьми спалахів, яку зазвичай можна побачити.
Дві галактики на цьому зображенні знаходяться на відстані приблизно 270 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Кита. На думку астрономів, внаслідок злиття також може утворитися надмасивна чорна діра, яку, однак, не видно на цьому зображенні.