Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
10 травня
Завантажити ще

Жителі Вінниччини: Ми патріоти, але нас не запитали, чи хочемо ми жити на вулиці Бандери

Жителі Вінниччини: Ми патріоти, але нас не запитали, чи хочемо ми жити на вулиці Бандери
Фото: Евгений Очеретяный/facebook.com/groups/Tyvrovcit/

Терпець урвався

Мальовниче селище Тиврів на березі Південного Бугу на Вінниччині з кінця вересня вирує – жителі обурені, народний гнів може і до биття вікон у сільраді привести. Причиною стало перейменування вулиць Гагаріна та Некрасова на околиці селища на Степана Бандери та Української Галицької армії. Таке рішення депутати ухвалили у вересні, не запитавши думки самих мешканців.

Масове перейменування в рамках декомунізації якимось чином обійшло ці вулиці. І у вересні на сесії ради виправили цей недолік. Тут народ скипів, посипалися скарги: «Ми проти перейменування! Нас не запитали!»

– У березні з бухти-барахти на сесії відсторонили нашого селищного голову, потім приступили до питань щодо землі, – обурюються мешканці колишньої вулиці Гагаріна. – Ми тоді промовчали… Але коли у вересні прийшли до нас у двір і сказали, що перейменували нашу вулицю, – наш терпець урвався!

Селищного голову Сергія Кіцишина у Тиврові на початку жовтня суд поновив на посаді, але розпочати роботу до чергової сесії, на якій мають виконати рішення суду, він не може. Сесію призначено на 21 жовтня.

Друге перейменування за місяць

Через обурення мешканців депутатам довелося знову перейменовувати вулиці зі свіжими назвами. Повертати старі не стали – обрали нові.

– Вулиця Гагаріна, яку перейменували на Степана Бандери, знаходиться на околиці в районі Логанської гори, – розповідають місцеві. – Логанська гора – тому, що колись там мешкала родина Логанів. Це дуже мальовнича місцевість на березі Південного Бугу, там же Логанський ліс. Вирішили вулицю так і назвати - Логанською.

Вулиця Української Галицької армії, колишня Некрасова, веде до старого цвинтаря, на якому є поховання воїнів УГА. Сюди у День захисника, 14 жовтня, місцеві мешканці носять квіти. Іноді вулицю так і називають – «Старий цвинтар».

- Проти воїнів Української Галицької армії нічого не маємо, але якщо вже нас тепер запитали, то краще вулицю назвали б Козацькою, - побажали місцеві.

Так і вчинили. Рішення про перейменування є на сайті ради.

Меморіал у Тивріві ще не декомунізували. Фото: facebook.com/vakhtang.kipiani

Меморіал у Тивріві ще не декомунізували. Фото: facebook.com/vakhtang.kipiani

«Перший випадок в Україні»

У соцмережах після новин, що мешканці Вінницької області відкинули назву вулиці на честь Бандери, одразу спалахнув скандал. Мовляв, у той час, коли слово «бандерівець» набуло іншого забарвлення, а деяких російських солдатів можна до смерті налякати однією згадкою про бандерівців, хтось із українців посмів протестувати через вулицю на честь нього!

– Є таке селище Тиврів у Вінницькій області, – написав до фейсбуку Вахтанг Кіпіані. – Там є такий меморіал із радянською символікою, «перемогою», брехливою датою «1941». Місцевим депутатам це не муляє. Їх хвилює не це. Ці дегенерати спеціально зібралися, щоби перейменувати вулиці, названі на честь Степана Бандери та Української Галицької армії. Це перший випадок в Україні, щоб так цинічно було змінено декомунізовані та дерусифіковані топоніми.

Жителі селища збентежені реакцією громадськості на їхню спробу відстояти свої права. Адже річ, запевняють, зовсім не в Бандері.

– Ми не проти Степана Бандери, сьогодні честь називатись бандерівцями, – дивуються жителі. – Просто нас вкотре не запитали і все вирішили без нашої участі! Тож ми й почали протестувати.

– Це порушення процедури проведення перейменування, – зазначають мешканці. – Ми щирі патріоти, коли потрібно – збираємо на армію, і повірте, ми точно не проти національного героя Степана Бандери. Ми проти порушення наших прав. Нам прикро, що з нами так регулярно чинять – совість би мали! Ми проти цього свавілля із перейменуваннями.

Мешканці зазначають – якби з ними у вересні порадилися щодо назви, люди б, може, й погодилися б перейменувати вулицю на честь яскравого представника УПА. Але після «насильницького» перейменування, як кажуть, залишився осад – і краще вибрати іншу назву.