23 вересня
Завантажити ще

Росіяни примусово депортували понад 8700 українських дітей

Росіяни примусово депортували понад 8700 українських дітей
Фото: t.me/minre_ua

Російські окупанти депортували на територію Росії 8709 українських дітей. Про це повідомила уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук в ефірі всеукраїнського телемарафону новин.

Вона пояснила, що йдеться про дітей, які, за заявами батьків, за відгуками знайомих та родичів, були визнані примусово депортованими. Їхня реальна кількість може бути ще більшою. При цьому омбудсмен зазначила, що насильно вивезених українських дітей росіяни намагаються розподілити по всій території Росії, щоб їх було складніше знайти.

- Відправляють якнайдалі від України, і це факт. Вони намагаються стерти будь-яку приналежність дитини до її рідної країни, намагаються стерти її ідентичну приналежність. Однозначно, все, що ми повинні пам'ятати, чому росіяни по суті викрадають українських дітей – це здійснення акту геноциду українського народу за українських дітей, – наголосила Герасимчук.

Омбудсмен зазначила, що перш за все для повернення дітей потрібно мати широку інформацію, яка допоможе їх розшукати. На сьогодні вдалося повернути 96 дітей, додала вона. Герасимчук також запевнила, що Україна для розшуку примусово вивезених дітей намагається залучити всі доступні можливості, тому що універсального алгоритму повернення наразі немає.

- На сьогодні ті списки дітей, які ми маємо, передано до міжнародної спільноти-міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста. І намагаємось вибудувати співпрацю, оскільки саме ця організація має потужний мандат щодо пошуку дітей на території інших країн та моніторингу умов їх перебування. Звичайно, ми не просимо допомогти повернути дітей, ми просимо їх розшукати, а далі Україна повертатиме своїх дітей власноруч, можливо, за допомогою третьої країни. Але на сьогоднішній момент, ця співпраця поки що вибудовується. Досить непросто повернути дитину, і універсального алгоритму, на жаль, не існує, – пояснила омбудсмен.

Раніше в Мінінтерграції розповіли, що в Україну вдалося повернути 96 незаконно депортованих дітей. Міністерство просить громадян, які володіють інформацією про незаконне вивезення дітей до РФ, зателефонувати на цілодобову гарячу лінію 16-48 або до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції: 050-562-03-13.