Завантажити ще

НБУ вводить в обіг пам'ятну монету "Соломія Крушельницька"

НБУ вводить в обіг пам'ятну монету
Фото: bank.gov.ua

Національний банк із 19 жовтня вводить в обіг пам'ятну монету "Соломія Крушельницька". Номінал монети – 2 гривні, а її тираж становитиме 30 тисяч штук. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

- Пам'ятна монета присвячена українській оперній та камерній співачці (лірико-драматичне сопрано) Соломії Амвросіївні Крушельницькій. "Незабутня", "неперевершена", "неповторна", "єдина у світі", "найпрекрасніша і найчарівніша Баттерфляй" - так називали її музичні критики, - зазначили в Нацбанку.

На аверсі монети в центрі знаходиться зображення Соломії Крушельницької в сценічному образі Аїди, по обидва боки якої стилізовані куліси, прикрашені декоративним орнаментом. Ліворуч – малий Державний Герб України.

Соломія Крушельницька виконувала різнопланові сопранові партії, зокрема, з опер Ріхарда Вагнера, Ріхарда Штрауса, Джакомо Пуччіні, створила понад 60 оперних партій, які дуже вплинули на розвиток світового вокального мистецтва; блискуче виконувала українські народні пісні, популяризувала українську музику.

На реверсі монети на дзеркальному фоні зображено портрет Соломії Крушельницької, праворуч від якого – стилізоване крило метелика, що символізує один із найвідоміших образів співачки в опері "Мадам Баттерфляй". Зліва написи – 1872/1952 (роки життя співачки), Соломія Крушельницька (півколо).

Соломія Крушельницька – українська оперна співачка та педагогіня, яка народилася у нинішній Тернопільській області. За життя була визнана найбільшою співачкою світу. Також вона - володарка численних нагород та відзнак, зокрема, звання "Вагнеровська примадонна" XX століття.

Новини по темі: монети Нацбанк