21 листопада
Завантажити ще

«IRISки» вже прибули, «MARSи» чекаємо: суперсучасна зброя вміє збивати російські ракети

«IRISки» вже прибули, «MARSи» чекаємо: суперсучасна зброя вміє збивати російські ракети
Фото: Наземна IRIS-T на базі вантажівки MAN. MAN_7_t_mil_gl_IRIS-T_SL.jpg commons.wikimedia.org/wiki

Збіг це чи ні, але буквально наступного дня після масованих обстрілів Росією України наша країна отримала від Німеччини суперсучасні комплекси протиповітряної оборони (ППО) IRIS-T.

- Нова ера протиповітряної оборони розпочалася в Україні. IRIS-T з Німеччини вже тут. На підході американські NASAMS. Це лише початок. І нам потрібно більше. Немає сумнівів, що Росія є терористичною державою. Існує моральний обов'язок захистити небо над Україною, щоб урятувати наших людей, - повідомив у твіттері міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Німецькі ЗМІ у вівторок, 11 жовтня, повідомили, що Німеччина вже передала Україні перший із чотирьох обіцяних зенітно-ракетних комплексів IRIS-T SLM. Постачання наступних трьох систем планується наступного року.

IRIS здатний вражати все

IRIS-T — ракета класу «повітря-повітря» малої дальності, оснащена інфрачервоною головкою самонаведення, що охолоджується. Розробка велася під керівництвом Німеччини у кооперації з 6 країнами-учасницями. Варіант IRIS-T адаптований до умов наземного запуску. Система розташована на базі вантажівки MAN. Також може запускати літаки. Ракета включає п'ять модулів: електронного обладнання та охолодження, системи наведення, бойової частини та двигуна з органами управління, підривника. IRIS-T SL здатний вражати гелікоптери, літаки, а також крилаті, протикорабельні, протирадіолокаційні та інші типи ракет.

ТТХ ракети:

  • Довжина – 2,9 м
  • Діаметр – 0,12 м
  • Розмах крила-0,35 м
  • Маса – 87 кг
  • Дальність пуску – 25 км
  • Висота поразки – до 20 км
  • Швидкість польоту – 3672 км/год.
  • Бойова частина: осколково-фугасна

Сама ракета IRIS-T. Фото: IRIS-T_expo_front.JPG commons.wikimedia.org

Сама ракета IRIS-T. Фото: IRIS-T_expo_front.JPG commons.wikimedia.org

Росіян на фронті кошмаритимуть нові HIMARSи

Окрім цього, Олексій Резніков повідомив, що із США в Україну прибула нова партія артилерійських ракетних систем HIMARS.

- Прибуло ще 4 HIMARS від наших американських партнерів! Я дякую Джо Байдену та Ллойду Остину III та американському народу. Час HIMARS добрий для українців і поганий для окупантів. "Відмінні новини напередодні Ramstein 6, куди я їду завтра. Далі буде більше", – повідомив міністр оборони у твіттері.

M142 HIMARS – високомобільний артилерійський ракетний комплекс – американська реактивна система залпового вогню на колісному шасі. Може нести шість реактивних снарядів РСЗВ або одну оперативно-тактичну балістичну ракету ATACMS.

HIMARS може застосовувати всі некеровані реактивні снаряди та ракети сімейства боєприпасів MLRS. А це сімейство 227-мм снарядів М 26, М 28, М 30 та М 31 по шість снарядів в одному пакеті.

ТТХ боєприпасу:

  • Калібр – 227 мм
  • Швидкострільність - 1, 2, 3 або всі 6 пострілів за хвилину
  • Прицільна дальність – 30-40 км

M142 HIMARS – високомобільний артилерійський ракетний комплекс. Фото: 1-14th_FAR_conducts_HIRAIN_exercise_as_part_of_DEFENDER-Europe_22_DVIDS7232028.jpg wwikimedia.org/wiki/

M142 HIMARS – високомобільний артилерійський ракетний комплекс. Фото: 1-14th_FAR_conducts_HIRAIN_exercise_as_part_of_DEFENDER-Europe_22_DVIDS7232028.jpg wwikimedia.org/wiki/

MARS може дистанційно створювати мінні поля

Окрім цього, ФРН у співпраці з Данією та Норвегією надасть Україні 16 самохідних артилерійських установок Zuzana. Zuzana 2 - це самохідна артустановка, побудована на колісному шасі Tatra. Машина оснащена 155-мм гаубицею зі стволом 52 калібру та максимальною дальністю стрілянини 41 км.

Окрім гаубиць Zuzana Україна також отримає чотири самохідні гаубиці 2000 із боєкомплектом та дві реактивні системи залпового вогню MARS II із боєприпасами тощо. Серед запланованої допомоги понад 10 мостових систем та 40 засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками.

Реактивна система залпового вогню MARS II є ліцензійною копією американської системи M270 MLRS з незначними доробками. MARS II призначена для знищення скупчень живої сили та техніки супротивника, артилерійських батарей, засобів ППО, командних пунктів та вузлів зв'язку. Система може створювати мінні поля за допомогою дистанційного мінування.

MARS складається з пускової установки, змонтованої на гусеничному шасі американської бойової машини піхоти м2 Bradley, некерованих ракет (НУР) калібру 240 мм, апаратури керування вогнем та транспортної машини.

Артилерійська частина РСЗВ MARS складається з двох одноразових контейнерів по шість склопластикових напрямних труб кожен, змонтованих у броньованому корпусі. Контейнери встановлені на гусеничному шасі на поворотній платформі. На тому ж шасі змонтовано механізми заряджання.

Вага ракети становить 107 кг, дальність польоту – 40 км. Кумулятивний бойовий елемент пробиває гомогенну броню завтовшки до 140 мм.

Некеровані ракети з кумулятивно-осколковою БЧ мають дальність польоту 32 км і вагу - 159 кг. БЧ має 644 кумулятивно-уламкові елементи M77, які можуть пробити до 40 мм гомогенної броні.

Протитанкова некерована ракета TOW забезпечена бойовими елементами, що самонаводяться, і розрахована на дальність польоту до 45 км. Вага НУР TGW складає 107 кг.

Самохідні гаубиці 2000 MARS II вогню MARS. Фото: https://twitter.com/oleksiireznikov/status/1554054634746126337

Самохідні гаубиці 2000 MARS II вогню MARS. Фото: https://twitter.com/oleksiireznikov/status/1554054634746126337

А тим часом

Компанія Lockheed Martin, яка виробляє системи HIMARS, анонсувала ракети, дальність яких збільшиться до 1000 км. Ракети M142 HIMARS та M270 MLRS представили на виставці озброєння AUSA 2022 року.

Виробник планує модернізувати ракети завдяки технології Precision Strike Missile (PrSM) у чотири етапи. За словами віце-президента Lockheed Martin Поли Гартлі, перші випробування ракети заплановані на 2023 рік. Тоді ж заплановано випуск таких ракет. На виробництво 54 тестових ракет PrSM для M142 HIMARS та M270 MLRS було виділено понад 70 млн доларів.

Збільшення дальності ураження ракет до 1000 км намічено на четвертий етап. Lockheed Martin офіційно заявляє про планову дальність поразки до 650 км, а балістичні ракети ATACMS, що є, можуть вражати цілі на 300-кілометровій відстані.