23 липня
Завантажити ще

У Львові польський хірург прооперував 8-річного хлопчика з пухлиною в оці

У Львові польський хірург прооперував 8-річного хлопчика з пухлиною в оці
Фото: facebook.com/1tmolviv

У Львові у лікарні Святого Миколая польський дитячий пластичний хірург Адам Мол видалив 8-річному Миколі із Закарпаття пухлину. Зараз дитина вже безболісно розплющує очі і добре бачить. Про це повідомляють на сторінці Першого медичного об'єднання Львова у Facebook.

- У хлопчика – гемангіома верхньої повіки. Це доброякісна судинна пухлина, яка з'явилася у Миколи, коли йому було три роки. Небезпечне новоутворення продовжувало розростатися і закривало повіки, і згодом дитина не змогла б відкрити очей взагалі, - зазначили медики.

За словами лікарів, складність такого втручання полягала в тому, щоб не пошкодити повіку і надати їй естетичного вигляду. Лікарі спочатку хлопчику видалили саму пухлину, а вже потім провели блефаропластику, тобто склали повіку фізіологічним чином. Вже наступного дня після втручання Микола вільно розплющував око і за кілька днів поїхав додому.

Як розповіли в медоб'єднанні, Адам Мол – дитячий пластичний хірург, який працює в Ягеллонському університеті, а також у найбільших клініках міст Катовіце та Вроцлава. З початку повномасштабної війни він уже тричі приїжджав до Львова та ділився досвідом із медиками у галузі пластичної хірургії. За цей час він проконсультував та прооперував близько 50 пацієнтів. У рамках останнього візиту найменшій дитині, яку проконсультував Адам, було лише три дні, а прооперованій – 3 місяці.

Фото
Фото
11 Жовтня 202216:26

Раніше львівські медики разом із британсько-американськими колегами врятували 11-річного Артема з Харкова. Хлопчик потрапив під касетний обстріл у рідному місті, коли грав у футбол. Він отримав тяжкі травми і впав у кому.