Якщо на калюжах бульбашки, то це грибний дощ. Якщо бульбашки під носом – це застуда через вологу погоду. Але не впадайте у відчай, 5 жовтня сонце вже прорветься через хмари, а з неба перестане мрячити, а все завдяки приходу антициклону Timeo, який для простоти звучання ми назвемо Тимкою.
Отже, Тимко забезпечить сонячну з мінливою хмарністю погоду в більшості регіонів: південь, центр, схід. Простіше сказати, де буде похмуро. Це західний кордон України: Ужгород, Львів, Рівне, Луцьк. Далі на північ - Київ, Чернігів, Суми та Харків. У двох останніх очікуються невеликі дощі.
Тимко позначиться і на температурі повітря. Найхолодніше буде у Сумах до +11, Чернігові +12, Києві +13 та Харкові +14. Далі стовпчик термометра піднімається по наростаючій: у західних областях, центральних та східних від +15 до +17. На півдні +18. +19.
Разом з дощами припиниться і магнітна буря, що вирувала. Наступна очікується вже наприкінці місяця.
А ось чого не варто очікувати наприкінці січня, то це тривалої відлиги. Бо для неї, як каже народна мудрість, до 5 жовтня дерева повинні скинути листя. А цього не сталося.
Є, звичайно, підозра, що ця прикмета народилася не в Україні, а десь у Салехарді – тому що у нас листопад настає, як і належить, у листопаді.
Або ось далі. Голуб ховає лапу в пір'я – до різкого похолодання. Але раптом це одноногий голуб? Як перевіриш? Зламати другу, щоб не втік, – то він полетить…
А от якщо ви зламали ногу собі, послизнувшись через ранкові заморозки, зима прийде рано. І не переплутайте – якщо зламали ввечері, спіткнувшись через туман, це до покращення погоди.
Отака нелегка робота у нас, народних синоптиків.