18 травня
Завантажити ще

Маляр: На Запоріжжі виселяли з будинків небажаючих голосувати на псевдореферендумі

Маляр: На Запоріжжі виселяли з будинків небажаючих голосувати на псевдореферендумі
Фото: t.me/annamaliar

На Запоріжжі окупанти виселяли з власних будинків тих, хто відмовлявся брати участь у псевдореферендумі. Про це повідомляє Telegram заступника міністра оборони Анни Маляр.

– В окремих тимчасово окупованих населених пунктах Запорізької області російські окупаційні адміністрації вдалися до виселення цивільного населення із власних будинків. Це за те, що ті відмовилися голосувати на так званому "референдумі" щодо приєднання СОТ Запорізької області до складу РФ, - зазначила Маляр.

Крім того, за її словами, вулицями тимчасово окупованих українських міст та сіл пересувалися так звані "мобільні групи дільничних виборчих комісій" під охороною озброєних російських військовослужбовців, які, погрожуючи зброєю, вручали всім перехожим "бюлетені" та вносили їх до списків учасників голосування.

- При цьому для створення позитивної пропагандистської картинки про добровільну участь громадян тимчасово окупованих територій у фейковому "референдумі" висвітлення т.зв. "виборчого процесу" у російських ЗМІ здійснювалося шляхом цілеспрямованого розгортання показових "медійних дільниць". Там організовували роботу російських політтехнологів та масовок із попередньо підготовлених та проплачених колаборантів, - додала Маляр.

У Кремлі вже заявили, що 30 вересня підпишуть договори про так зване входження окупованих українських територій до Росії. Кремль збирається оголосити своєю територією так звані "ДНР", "ЛНР" та окуповані частини Запорізької та Херсонської областей. Також завтра готується виступ російського президента Володимира Путіна.

Раніше Володимир Зеленський на засіданні Ради безпеки Організації об'єднаних націй, присвяченому псевдореферендумам, звинуватив Росію в анексії території України. Глава держави закликав країни посилити санкції та ізолювати Москву від світу.