Завантажити ще

Вересень закінчиться потужною та тривалою магнітною бурею

Вересень закінчиться потужною та тривалою магнітною бурею
Фото: зображення через Murartart

Сонце, якого нам так не вистачає восени, може завдати й неприємностей – кінець вересня завершиться тривалою магнітною бурею. Згідно з прогнозом, розпочнеться вона 26 вересня, і цього ж дня припаде її пік, а триватиме до 1 жовтня. Очікуються досить сильні геомагнітні коливання, що сягають п'яти балів.

Суперечки про небезпеку магнітних бур, про їхній зв'язок із зростанням інфарктів, гіпертонічних кризів і навіть смертей, ймовірно, ніколи не припиняться.

З одного боку, метеозалежність – це не хвороба. З іншого - при зміні магнітного поля Землі в організмі метеозалежних людей сповільнюється капілярний кровотік, кров густіє, можливе підвищення рівня холестерину, кисневе голодування органів та тканин. І таким людям варто у дні магнітних бур підвищити увагу до власного самопочуття.

Кому небезпечні геомагнітні коливання

Надмірною чутливістю до будь-яких змін у природі – від перепадів температур та атмосферного тиску до геомагнітних коливань – найчастіше відрізняються гіпертоніки та гіпотоніки, люди з вегетосудинною дистонією, пацієнти з астмою та хронічним бронхітом, із серцево-судинними патологіями та захворюваннями суглобів.

Сильне вплив магнітні бурі надають самопочуття людей похилого віку, які страждають головними і суглобовими болями і «скачущим» настроєм.

Як організм може реагувати на бурю

Негативний вплив на здоров'я людини може виявитися такими симптомами:

 • головний біль та запаморочення;
 • емоційна нестабільність, дратівливість, перепади настрою;
 • безсоння або, навпаки, сонливість;
 • перепади артеріального тиску;
 • прискорене серцебиття;
 • занепад сил та загальне погане самопочуття;
 • втрата апетиту;
 • Загострення хронічних хвороб.

Як допомогти собі впоратися з нездужанням

Існують різні методи самодопомоги, залежні від геомагнітних коливань люди за роки «практики» знаходять те, що допомагає особисто їм. Серед загальних рекомендацій можна виділити:

 1. Точковий самомасаж: покласти пальці на горбки на потилиці, від цих точок провести "лінії" до мочок вух і помасажувати їх протягом 1-2 хвилин. Повторити кілька разів.
 2. М'ята, яка допоможе зняти головний біль і заспокоїтись: це може бути і чай з її додаванням, і просто листочки сухої м'яти, залиті окропом, і вода з м'ятною олією з розрахунку 2-3 краплі на склянку.
 3. Скоротити до мінімуму не лише фізичні навантаження, а й прогулянки на вулиці.
 4. Уникати сварок, розмов на підвищених тонах, будь-якого негативу та неприємних людей.
 5. Напередодні магнітної бурі постаратися лягти спати раніше.
 6. Збільшити частку продуктів, у яких багато калію, кальцію та магнію: банани, баклажани, капуста, сухофрукти, гречка, шпинат, риба, горіхи, сир.
 7. Замінити каву та міцний чай водою або трав'яним чаєм. У такі періоди слід намагатися більше пити.
 8. Відмовитися від алкоголю, гострої, солоної та жирної їжі.