Завантажити ще

З початку війни Україна повернула 800 військовополонених

З початку війни Україна повернула 800 військовополонених
Фото: т.ме/СБУкр

З 24 лютого, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, з ворожого полону вдалося звільнити 802 захисники. Такі дані озвучив в.о. голови Служби безпеки України Василь Малюк, повідомила у ніч на 22 вересня прес-служба відомства.

За його словами, Київ та Москва вже провели 20 обмінів полоненими. Малюк наголосив, що Україна повертає більше бійців, ніж Росія. Також керівник СБУ прокоментував великий обмін військовополоненими, який відбувся напередодні.

– Незважаючи на складні переговори, обмін пройшов успішно. Зусилля, які багато різних відомств докладали протягом довгих місяців, увінчалися успіхом. І це велика нагорода Координаційного штабу. Дякую всім, хто брав участь у цьому обміні, - зазначив він.

У рамках вчорашнього обміну полоненими звільнили 215 українських захисників, з яких – 108 "азовців" (загалом у російському полоні перебувають близько 2 тисяч захисників Маріуполя). Усі вони вже в Україні, окрім п'яти командирів із "Азовсталі" Дениса Прокопенка "Редіса", Сергія Волинського "Волині", Святослава Паламара, Дениса Шлеги та Олега Хоменка, які до кінця війни будуть перебувати в Туреччині під особистим протекторатом турецького президента.