Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українець став найкращим студентом світу завдяки розробці роботів для розмінування

Українець став найкращим студентом світу завдяки розробці роботів для розмінування
Фото: twitter.com/cheggdotorg

17-річний український студент Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize. Він виграв 100 тисяч доларів за розробку роботів для розмінування. Про це повідомили організатори премії Varkey Foundation.

Відомо, що останні два роки хлопець працює над проєктом Quadcopter Mines Detector, який вже презентував на міжнародних конкурсах, а також отримав від України два патенти на свій пристрій.

Ігор планує займатися масовим виробництвом роботів, які допоможуть зберегти життя людей. Премію Global Student Prize студент має намір направити на розвиток своїх винаходів.

У Міністерстві внутрішніх справ розраховують, що первинне розмінування деокупованих територій проходитиме протягом року. Речник МВС Олена Матвєєва пояснила, що початкове оперативне розмінування передбачає, що на певній деокупованій території проведуть розмінування доріг, під'їздів до населених пунктів. Потім – прибудинкових ділянок, громадянської інфраструктури (зокрема критичної) та територій навколо населених пунктів.