Завантажити ще

Через ситуацію на ЗАЕС гендиректор МАГАТЕ їде до штаб-квартири ООН

Через ситуацію на ЗАЕС гендиректор МАГАТЕ їде до штаб-квартири ООН
Фото: iaea.org

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі найближчим часом вирушить до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для консультацій щодо зони ядерної безпеки та захисту навколо Запорізької АЕС. Як повідомляється на сайті МАГАТЕ, візит відбудеться вже на цьому тижні. 

За словами Гроссі, останніми днями на самому заводі обстрілів не було, але вони продовжуються на ширшій території біля заводу.

- У той час, коли ми зосередили увагу на невідкладній необхідності дій щодо запобігання ядерній аварії на Запорізькій атомній електростанції в Україні, встановивши там присутність МАГАТЕ на початку цього місяця, вибух біля Південноукраїнської атомної електростанції надто ясно демонструє потенційні небезпеки на інших ядерних об'єктах країни, - наголосив Гроссі.

Він додав, що «будь-які військові дії, які загрожують ядерній безпеці, є неприйнятними і мають бути негайно припинені».

Російська армія здійснила ракетний обстріл промислової зони Південноукраїнської АЕС в ніч на 20 вересня. Потужний вибух стався лише за 300 м від реакторів, ударною хвилею пошкоджено будівлю АЕС, розбито понад 100 вікон. В результаті удару також тимчасово відключився один із гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, що входить до складу Південноукраїнського енергокомплексу, відключилися також три високовольтні лінії електропередачі. Наразі усі три енергоблоки Південноукраїнської АЕС працюють у штатному режимі.  

Новини по темі: ООН Запорожская АЭС МАГАТЕ