Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Найпотрібніші речі на осінь під час війни: повний перелік

Найпотрібніші речі на осінь під час війни: повний перелік
Фото: "КП в Україні"

У багатьох і до війни ставлення до речей було досить складним, а наразі ситуація взагалі вийшла з-під контролю. Невпевненість у майбутньому та хронічний стрес змушують людей впадати в крайнощі. Одні роздають все поспіль усім навколо, запевняючи, що їм самим нічого не треба і іншим ці речі набагато потрібніші. Інші тримаються за стару футболку та протерті спортивні штани як за рятувальне коло: раптом віддадуть чи (ще гірше!) викинуть, а інших уже й не буде?

Але де золота середина? Які речі можна без роздумів віддати, а без яких цієї осені буде дуже складно обійтися? Ми спробували розібратися в цьому питанні, для зручності розмістивши всі потрібні речі в декількох основних категоріях.

Але попереджаємо одразу: наш список – це не істина в останній інстанції. Звичайно, можна взяти цей перелік і підготуватися до осені відповідно до нього, а можна взяти його як «напрямок» та вдосконалити, спираючись на свої звички та свою реальність.

І ще один важливий момент, який свідчить про користь складання такого переліку. Справа в тому, що будь-які списки значно впорядковують життя та дають відчуття контролю над ситуацією, якого нам зараз дуже не вистачає.

1. Техніка

Отже, почнімо наші приготування з техніки та гаджетів, найголовніший з яких – це власний телефон. Сучасний смартфон – це незамінний засіб зв'язку, а ще – онлайн-банкінг, всілякі програми, спосіб ідентифікації тощо.

У комплекті з мобільним телефоном йдуть зарядний пристрій та пауербанк.

Ще один незамінний для багатьох гаджет – ноутбук. Сьогодні ноутбук є «знаряддям праці» не лише програмістів, а й журналістів, блогерів, страховиків, банківських працівників, аналітиків, перекладачів, юристів, продавців тощо – словом, усіх, хто може працювати віддалено.

Також до необхідної техніки віднесемо побутову техніку та обігрівачі – докладно ми про це писали тут.

2. Одяг

Очевидно, що на осінь знадобиться повний комплект сезонного одягу. Багато хто радить два комплекти, але тут уже все залежить від вашого бажання та фінансових можливостей. Якщо ні того, ні іншого немає, можна обійтися і одним комплектом: джинси переш – спортивні штани носите, і навпаки.

Що стосується самого набору речей, то тут хто вже до чого звик, але я б склала такий мінімальний список: джинси, дві футболки, светр, спортивний костюм, кросівки, черевики, два-три комплекти білизни, куртка, шапка, шарф, рукавички.

Не забуваємо про теплий домашній одяг. Частиною домашнього комплекту може стати той самий спортивний костюм плюс тепла піжама, шкарпетки, теплі тапки. Холод не за горами, і вочевидь цього опалювального сезону доведеться сподіватися в першу чергу на себе і свою передбачливість.

3. Засоби для догляду за собою

Зрозуміло, що у всіх речі з цієї категорії будуть сильно відрізнятися, але все ж таки визначитися з основою не завадить.

Для чоловіків: повний набір для гоління, дезодорант, туалетна вода, ножиці або кусачки. За бажанням – машинка для стрижки, тример.

Для жінок перелік буде ширшим: засоби для догляду за шкірою, декоративна косметика, манікюрний набір, гігієнічне приладдя, дезодорант, парфуми. За бажанням – фарба для волосся, депілятор.

Плюс для тих та інших: мило, зубна щітка, зубна паста, шампунь, гель для душу, вологі та сухі серветки, туалетний папір.

4. Ліки

Усі необхідні ліки ділимо на дві великі групи.

Перша група – це препарати для хронічних хворих, які приймаються регулярно. Запас цих ліків має бути мінімум на 2-3 тижні, краще – на 2-3 місяці.

Друга група – це стандартний мінімальний набір домашньої аптечки: знеболювальне, жарознижувальне, протизапальне, препарати від алергії, застуди, розладу шлунка. Плюс перев'язувальний матеріал (бинт, пластир), антисептики (перекис водню, йод, зеленка, антисептичний засіб для рук).

5. Текстиль

У необхідний текстиль занесемо постільну білизну (краще два комплекти, але в складних умовах можна обійтися і одним) і рушники (з кількістю те саме - один-два рушники на людину).

Один з головних «маст-хевів» нинішньої осені і зими, що наближається, - це теплі пледи і ковдри, під якими можна не тільки ховатися і загортатися, але і завішувати ними вікна для зменшення втрат тепла, стелити на підлогу.

6. Посуд та спорядження

Загалом у всіх категоріях все залежить від того, проведете ви осінь у себе вдома чи в евакуації/переселенні, але з посудом це буде особливо помітно. Напевно, якщо ви живете у своєму будинку, то посуду у вас, швидше за все, - вагон і чималий візок. Якщо ж ви хочете взяти з собою з дому тільки необхідне або купуєте все «з нуля» на новому місці, то мінімум повинні бути чашка (кухоль), тарілка (миска), ложка, виделка, ніж і каструля, в якій можна і суп зварити, і води нагріти. Далі вже можна «обростати» необхідними, але не критичними речами – від чайника та сковорідки до турки та мікрохвильової печі.

Обов'язковий атрибут цієї осені – термос. Можливість будь-якої миті нагріти води, на жаль, цієї осені збережеться не в усіх регіонах. І тим більше цієї можливості не буде в «похідних умовах». Тому один термос у кожного члена сім'ї – це важливий стратегічний запас.

До спорядження належать ліхтарик, батарейки, голка та нитки, скотч, запальничка, сірники, багатофункціональний ніж.

7. Рюкзак і тривожна валізка

Навіть якщо зараз ви нікуди не збираєтеся, подбайте про те, щоб у вашому розпорядженні був місткий рюкзак (сумка, зручна валіза), куди в разі потреби поміститься все найважливіше.

І як би спокійно ви себе не відчували цієї хвилини, тривожна валізка має бути зібрана і стояти напоготові, адже війна не закінчилася. Докладніше про те, які речі взяти з собою в евакуацію взагалі і які з них потрібно покласти в тривожну валізку зокрема, ми писали тут.

Нагадаємо, що насамперед у валізці мають бути всі важливі документи (внутрішній та закордонний паспорти, свідоцтво про народження, документи на квартиру, права водія, техпаспорт, посвідчення та довідки, медкарти тощо), банківські картки, гроші, готова до вживання їжа та маленька пляшка води, телефон та зарядка, зміна білизни, ліхтарик, мінімальний набір предметів гігієни та ліків.​