В Івано-Франківську на 103-му році життя померла повітова провідниця Українського повітового Хреста, член ОУН, медсестра УПА, жінка-борець Катерина Данів-Гаврилів (псевдо "Зелена"). Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Болехівської міської ради.
Катерина Данів-Гаврилів народилася у с. Труханів (нині Стрийського р-ну Львівської обл.) у робітничій багатодітній родині. Закінчила місцеву сільську школу. 1936 поїхала до своєї сестри у м. Варшава на заробітки. Працювала у крамниці “Гуцульська штука”, вишивала.
Згодом вона була служницею у родині Я. Олесницького. Тоді ж відвідувала різноманітні курси, в т.ч. медичні. 1939 вступила у Варшавський гурток ОУН. 06.1941 переїхала до м. Львів.
Машиністка окружного провідника ОУН (б) у м. Стрий А. Пасічника, зв’язкова Стрийського окружного проводу ОУН (б). Виготовляла листівки, вела архів проводу, переносила естафети. Закінчила курси садівників. Працювала у с. Конюхи (нині Тернопільський р-н Тернопільської обл.).
З листопаду 1943 року була у підпіллі УНС, згодом УПА. Зв’язкова. У вересні 1944 року закінчила медичні курси, організовані Ярославою Дибою (“Модестою”).Очолювала мережу УЧХ у Сколівському повіті (нині Львівська обл.). У вересні 1945 року пройшла додаткові хірургічні курси, організовані Тадеєм Плюгавкою (“Маркіяном”) та “Буриндою”. Працювала районовою УЧХ у Медицькому р-ні, організовувала медичні курси, медсестра у сотні УПА “Вікторія”.
Планувала одружилася із районним провідником Жидачівщини Іваном Федівим (“Іскра”, “Роман”), але наречений загинув у день весілля – 11 березня 1945.
На початку 1947 переїхала у Сколівський р-н. Переслідувалася НКВС. Щоб уникнути арешту часто змінювала місце проживання. Згодом зуміла перейти на легальне становище, 14.05.1950 вийшла заміж за сільського учителя Михайла Гавриліва. Народила трьох дітей: Любомира, Зіновія та Уляну. Остаточно сім’я переїхала у м. Болехів та понад 20 років працювала там полірувальницею на місцевому лісокомбінаті.
Постійно брала активну участь у громадсько-політичному житті своєї громади. Проводила зустрічі з молоддю та учнями, розповідала про буремні роки підпільної боротьби.