30 травня
Завантажити ще

Вчителів, які в окупації викладатимуть за програмами РФ, прирівняють до колаборантів

Вчителів, які в окупації викладатимуть за програмами РФ, прирівняють до колаборантів
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

Українські вчителі, які викладатимуть у школах на тимчасово захопленій території предмети за освітніми програмами Росії, можуть бути притягнуті до відповідальності за співпрацю з країною-агресором. На цьому наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак на брифінгу в медіацентрі "Україна-Укрінформ".

- Вчителі, які спробують розпочати навчання за російськими програмами, за нашим законодавством прирівнюються до колаборантів та підпадають під дію Кримінального кодексу України з усіма негативними наслідками. Дітей це не стосується, діти в маленькому віці не розуміють, що відбувається, і не розуміють часом, що батьки можуть бути залякані і діти  з примусу підуть до школи, - зазначив Бабак.

При цьому він наголосив, що більшість вчителів у населених пунктах на захопленій території відмовляються працювати із загарбниками. За словами Бабака, на тимчасово окупованій території України розташовано близько 1300 шкіл. Він пояснив, що ці школи поки що працюватимуть онлайн.

Раніше міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів, що до середини серпня трохи більше 40% українських шкіл мали укриття. Найгірше забезпечені укриттями навчальні заклади Миколаївщини. Там захисні споруди обладнано лише у 16% шкіл.