Завантажити ще

Директор музею Булгакова розкритикувала Спілку письменників за пропозицію закрити установу

Директор музею Булгакова розкритикувала Спілку письменників за пропозицію закрити установу

Директор музею Булгакова Людмила Губіанурі відреагувала на пропозицію Спілки письменників закрити його як «предтеч русского міра». Вона іронічно підкреслила, що перед закриттям установи треба було б виключити Булгакова з тієї самої спілки. 

- Спілка письменників, думаю, використала не всю свою зброю. Перед тим, як ініціювати закриття музею Булгакова, вони мали б ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників та позбавлення громадянства за антирадянську діяльність. Чим вони і займалися протягом своєї багатої історії, - написала Губіанурі.

Напередодні Спілка письменників України запропонувала закрити музей Булгакова, тому що він є одним із предтеч «русского міра», у свої творах оспівував царат і монархію і зневажливо ставився до України. Натомість в організації пропонують створити музей імені композитора Олександра Кошиця.  

Музей Булгакова розташований у будинку Листовничого, зведеного 1888 року за проєктом київського архітектора Миколи Горденіна. Булгаков та Кошиця орендували кімнати у будинку приблизно в один час - з 1906 року.

У серпні з фасаду жовтого корпусу Київського університету імені Тараса Шевченка демонтували меморіальну дошку, присвячену Булгакову. У березні Київрада запропонувала знести пам'ятник Булгакову на Андріївському спуску, який відкрили у 2007 році поряд з будинком-музеєм письменника.