Завантажити ще

Замість музею Булгакова у Києві пропонують відкрити музей Кошиця, який також жив у цьому будинку

Замість музею Булгакова у Києві пропонують відкрити музей Кошиця, який також жив у цьому будинку
Фото: nspu.com.ua

Національна спілка письменників України запропонувала закрити в Києві музей імені російського письменника Михайла Булгакова, тому що він є одним із предтеч «русского міра», у свої творах оспівуваав царат і монархію і зневажливо ставився до України. Натомість в організації хочуть створити музей імені композитора Олександра Кошиця. Відповідну заяву опубліковано на сайті Спілки.

- Наша пропозиція чітка: закрити музей Булгакова; всі музейні експонати передати на архівне зберігання в Національний музей літератури; у приміщенні, де розміщувався музей Булгакова, створити музей видатного українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року, - підкреслили у Союзі.

Директор музею Булгакова Людмила Губіанурі у відповідь на пропозицію закрити музей Булгакова написала, що Спілка письменників спочатку мала б ініціювати виключення Булгакова зі Спілки письменників.

Музей Булгакова розположений у будинку Листовничого, зведеного 1888 року за проєктом київського архітектора Миколи Горденіна. Булгаков та Кошиця орендували кімнати у будинку приблизно в один час - з 1906 року.

У серпні з фасаду жовтого корпусу Київського університету імені Тараса Шевченка демонтували меморіальну дошку, присвячену Булгакову. У березні Київрада запропонувала знести пам'ятник Булгакову на Андріївському спуску, який відкрили у 2007 році поряд з будинком-музеєм письменника.