Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 квiтня
Завантажити ще

У китайському Чунціні мільйони людей у спеку стоять у чергах на "ковідні" тести

У китайському Чунціні мільйони людей у спеку стоять у чергах на
Фото: cnsphoto через REUTERS

У китайському мегаполісі Чунцін масове тестування на Covid спровокувало величезні черги та тисняву у центральній частині міста. Місцеві мешканці годинами вистоювали черги до пунктів тестування у період рекордної спеки. Про це повідомляє CNN.

Влада Чунціна прийняла рішення провести масові тести на ковід після того, як напередодні стало відомо про нові 40 випадків зараження. У результаті загальна кількість випадків захворювання із середини серпня досягла 146.

- Влада наказала понад 10 мільйонам людей у центральних міських районах міста пройти обов'язкові тести на Covid у середу, коли найвища температура у Чунціні перевищила 40 градусів за Цельсієм. Для цього у центральних районах створили понад 3800 тимчасових полігонів, але вони не справляються із напливом відвідувачів. Мешканці вишиковуються у довгі черги на об'єктах, а деякі втрачають свідомість через сильну спеку, - зазначають журналісти видання.

Спалах ковіду збігся в мегаполісі не лише з сильною спекою, але й з масштабними пожежами. Через підвищені температури, брудне повітря і запах гару людям у черзі часто ставало погано. У таких умовах багато хто нехтував засобами захисту та знімав маски.

Видання зазначає, що гігантські черги виникли ще й тому, що практично всі люди намагалися отримати результати тестів якнайшвидше. Щоб мешканці центральних районів дотримувалися приписів щодо тестування, влада зробила так звані "коди здоров'я" на всіх мобільних телефонах помаранчевими. З таким кодом не можна пройти до жодного закладу, торгового центру, магазину і так далі. Влада оголосила, що коди стануть зеленими тільки після того, як буде здано тести на Covid. А це й спричинило небувалий ажіотаж біля пунктів тестування.

42-річний житель Чунціна Цзен Мен розповів, що повідомлення у його додатку з "кодом здоров'я" порадило йому пройти тест на Covid близько півночі у середу. Він обурений чергами та умовами, у які поставили мільйони людей:

- Примушувати більше 10 мільйонів людей проходити тести на Covid за таких високих температур - це блюзнірство, - сказав він. - Це нерозумно і незаконно... Надмірні заходи щодо боротьби з Covid завдали нам великих незручностей. Багато хто з моїх друзів незадоволений тим, що їх змушують робити тести на Covid, - сказав він.

Рекордна спека триває у Китаї вже 70 днів поспіль. Крім того, біля Чунціна спалахнули лісові пожежі, що охопили ліси та гори. Жителі масово скаржаться на задушливий смог та погіршення самопочуття.