Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Притула по пунктах відповів на критику купівлі супутника

Притула по пунктах відповів на критику купівлі супутника
Фото: БФ Сергія Притули

Телеведучий та волонтер Сергій Притула пояснив, чому його благодійний фонд на гроші, зібрані від проєкту "Народний Байрактар", купив саме супутник. Притула розкритикував хейтерів, які почали поширювати "зраду", не дочекавшись розширеного релізу.

- Вчора я дізнався, що в Україні є сотні експертів у сфері космічної галузі! Вони ніколи не запускали ракети у космос, вони ніколи не купували супутників, але рівень їхньої експертизи зашкалює так, що, не дочекавшись розширеного пресрелізу по угоді, вони наввипередки побігли шукати "зраду" у насправді історичному для держави кейсі. Я не дивуюсь півнику шарію, який тупо бреше у кожному слові, у нього робота така - працювати на російську аудиторію і нівелювати здобутки українського волонтерського руху. Але коли подібні меседжі у суспільство несуть ті, хто позиціонує себе як патріотів, то я не зовсім розумію, для кого ви стараєтесь? - написав Притула.

Згідно з поясненнями Притули, супутник компанії ICEYE залишатиметься у власності України, доки він працює на орбіті. Тобто він належатиме Україні навіть після того, як закінчиться оплачений термін доступу до бази даних. За умовами угоди Україна отримала доступ більше ніж на рік. 

1. Для чого Україні і ЗСУ супутник?

- Володіння супутником компанії ICEYE дозволяє Україні отримувати ексклюзивні знімки безперервно, гарантовано та у режимі 24/7 за будь-яких погодних умов, попри дощ, сніг, туман, задимленість і пил, вдень та вночі. Ці знімки допомагають краще планувати операції, а отже, ефективніше нищити ворога.

2. То це покупка чи оренда?

- Згідно з угодою, українська сторона отримує і супутник, і доступ до бази даних сузір’я супутників. Коли спливе оплачений термін доступу до бази даних, цей супутник залишається у повній власності України — аж до закінчення терміну його функціональності на орбіті.

Передбачена подальша перереєстрація супутника у відповідних реєстрах на Україну. Це юридична процедура, яка забирає певний час, адже потребує дотримання необхідних норм, внесення змін до реєстрів тощо.

Власником супутника є Україна, і саме українська сторона визначає, що і коли він знімає, а також в якому форматі та спектрі ми отримуємо дані. Тобто ми повністю володіємо, розпоряджаємося і користуємося знімками цього супутника.

Згідно з угодою, супутник застрахований. Якщо з ним щось станеться до завершення гарантованого строку експлуатації, компанія-продавець зобов’язується надати українській стороні ідентичний супутник.

3. Як це працює?

На відміну від оптичного супутника, який може працювати тільки вдень та у чистому небі, SAR-супутник діє як ліхтар — він "підсвічує" поверхню землі власними радіохвилями. Тому для зйомки неважливі перешкоди, ніч, хмари, дощ, туман, задимленість. SAR-супутник “пробиває” все своїми радіохвилями.

  • Періодичність прольотів

Супутник пролітає над нашою територією двічі на добу.
Супутникові знімки території нашої країни отримує лише українська сторона як власник супутника, тому доступ є ексклюзивним. Коли супутник не летить над територією України, ми можемо отримувати дані завдяки доступу до сузір’я SAR супутників компанії ICEYE. Таким чином, забезпечується безперервне отримання даних.

  • Роздільна здатність

Від 0,5 метра до 1 метра залежно від площі охоплення знімка. Один знімок може охоплювати площу до 225 квадратних кілометрів.

  • Швидкість отримання даних

Іноземні партнери дійсно забезпечують Україну супутниковими знімками, але із затримкою.

Завдяки тому, що Україна викупила супутник, процес передачі даних від моменту знімка до моменту отримання його безпосередньо військовими підрозділами скорочується до кількох годин. За умов війни швидкість отримання інформації – це суттєва перевага.

ДОВІДКА

У червні благодійний фонд Сергія Притули запустив збір коштів на закупівлю необхідних для ЗСУ безпилотників Bayraktar. Українці зібрали 600 мільйонів гривень лише за 3 дні. Дізнавшись про це, компанія Baykar вирішила безкоштовно передати Україні три безпілотники. Притула після цього оголосив, що буде консультуватися з Міноборони України, на що витратити зібрані кошти. 

Новини по темі: Сергій Притула