5 червня
Завантажити ще

На станції "Вернадський" розпочалася зима: полярників засипало снігом

На станції
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Серпень приніс до Антарктиди справжню зиму. Біля станції "Академік Вернадський" вже близько тижня не вщухають хуртовини, і її постійно засипає снігом. Наразі висота снігового покриву на острові Галіндез, де базуються українські полярники, становить понад 2,2 м, а деякі кучугури досягли заввишки п'яти метрів. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у соцмережі.

- Одна така кучугура утворилася прямо біля входу до "Вернадського", тому тепер кухар Олег Курус може виходити на вулицю зі свого робочого місця на другому поверсі прямо через балкон, - пожартували полярники.

Українські вчені зазначають, що інтенсивний снігопад створив на станції справжню зимову казку, але добряче додав їм роботи. Сніг полярники намагаються оперативно розчищати всією командою, адже підвищення температури до +1°С зробить його дуже важким і в умовах Антарктики швидко перетворить на кригу.

- Під час прибирання посилився вітер, почався переохолоджений дощ, що намерзав шаром льоду на проводах, устаткуванні станції, снігу і навіть на куртках полярників! Але оскільки хуртовини продовжуються, ожеледиця вже покривається новим шаром снігу, – розповіла метеоролог Анжеліка Ганчук.

Полярники також розповіли, що метеорологам та сисадміну довелося звільняти зі снігово-крижаного полону не лише станцію, але й різне обладнання. На щастя, вони з цією місією добре справляються, і тому українські дослідники можуть тішити співвітчизників знімками та відео.

Фото
Фото
11 Серпня 202216:21
Новини по темі: Сніг вчені Зима Антарктида