Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українські полярники показали скелі Антарктиди, розфарбовані лишайниками

Українські полярники показали скелі Антарктиди, розфарбовані лишайниками
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Вчені зі станції "Академік Вернадський " розповіли, що в Антарктиді деякі скелі мають жовті та помаранчеві схили. Все тому, що їх "розмальовують" лишайники – організми, що утворилися внаслідок симбіозу водоростей та грибів. Про це пише Національний антарктичний науковий центр у соцмережі.

Вчені роз'яснили: на скелях в Антарктиді мешкають багато птахів. Вони "удобрюють" їх своїм послідом і таким чином створюють живильне середовище для лишайників. У них екзотичні назви – аустеропалака, калоплака, ксанторія, канделарія та інші.

Найбільшу колонію цих лишайників спостерігають на острові Великий Ялур, бо на ньому мешкає колонія пінгвінів Аделі.

- Велика кількість органіки призвела до нетипово рясного для регіону зростання тут яскравих антарктичних лишайників. Але наразі цей барвистий парад зник під снігом, щоб знову відкритися під час наступного потепління, – пояснюють українські вчені.

Жовті та помаранчеві лишайники, на думку вчених, є найперспективнішими організмами, які можуть продукувати цінні для людини хімічні речовини. Наприклад, антибіотики. В Антарктиці вони ростуть дуже повільно, і їхня кількість не дозволяє використовувати їх у медичних цілях.

Нині вчені намагаються виявити діючу речовину та штучно синтезувати її. Цим займаються вчені з України, Польщі та Малайзії.

Раніше українські полярники сфотографували унікальне явище над станцією "Академік Вернадський" – перламутрові хмари.

Фото
Фото
08 Липня 202218:40